• Stypendia

• Regulaminy przyznawania stypendiów Marszałka Województwa Pomorskiego

• Szanowni Państwo,

informujemy, że Sejmik Województwa Pomorskiego przyjął 3 nowe regulaminy przyznawania stypendiów, podejmując uchwałę nr 682/LIII/23 z dnia 24 kwietnia 2023 r. w sprawie określenia szczegółowych warunków, form, zakresu oraz trybu udzielania pomocy w ramach Programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży pobierających naukę na terenie województwa pomorskiego:

1)Regulamin przyznawania stypendiów i nagród Marszałka Województwa Pomorskiego finansowanych z budżetu województwa pomorskiego – stanowiący załącznik nr 1 do niniejszej uchwały;

2)Regulamin przyznawania stypendiów i nagród Marszałka Województwa Pomorskiego w ramach projektu „Pomorski program pomocy stypendialnej – III edycja” współfinansowanych ze środków unijnych – stanowiący załącznik nr 2 do niniejszej uchwały;

3)Regulamin przyznawania stypendiów Marszałka Województwa Pomorskiego w ramach projektu „Programy motywacyjne dla uczniów pomorskich szkół zawodowych” współfinansowanych ze środków unijnych – stanowiący załącznik nr 3 do niniejszej uchwały.

W załączeniu przekazujemy ww. regulaminy oraz treść uchwały.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z treścią uchwały i załączników oraz zwrócenie szczególnej uwagi na zmiany, które ze sobą niosą. Najważniejsza dotyczy terminów składania wniosków – dla wszystkich wymienionych stypendiów Marszałka Województwa Pomorskiego termin ten upływa 15 lipca. W związku z tym, że w roku bieżącym to jest sobota, czyli dzień wolny, termin ten upłynie w dniu 17 lipca 2023 roku.

Generator wniosków zostanie udostępniony w drugiej połowie czerwca za pośrednictwem naszej strony internetowej – wówczas też ogłosimy informację o rozpoczęciu naboru.

Uchwała nr 682_LIII_23.pdf

Regulaminy przyznawania stypendiów Marszałka Województwa Pomorskiego - Obrazek 1