• „Klikam z głową” - warsztaty dla klas IV

• W dniach 26 i 27 lutego w naszej szkole odbywały się warsztaty z kampanii „Klikam z głową”. Prowadziły je Panie z Centrum Informacji Konsumenckiej. Uczniowie podczas zajęć rozmawiali o bezpieczeństwie w sieci i o zagrożeniach czyhających na uczniów w Internecie. Każda klasa 4 aktywnie brała udział w warsztatach. Każdy uczeń otrzymał także pamiątkowe puzzle.

• Rekrutacja 2024/2025

• Rekrutacja dotyczy dwóch szkół:

Szkoły Podstawowej im. ks. prałata Józefa Bigusa w Baninie, ul. Tuchomska 15;

Szkoły Podstawowej nr 2 w Baninie, ul. Lotnicza 15.

Rekrutacja do: Szkoły Podstawowej im. ks. prałata Józefa Bigusa w Baninie oraz Szkoły Podstawowej nr 2 w Baninie odbędzie się w budynku szkoły przy ul. Tuchomskiej 15;

w terminach:

do klas pierwszych i wyższych - od 4 marca 2024 r. do 22 marca 2024 r.;

do oddziałów sportowych -  od 4 marca 2024 r. do 20 marca 2024 r.;

do oddziałów przedszkolnych - od 11 marca 2024 r. do 5 kwietnia 2024 r.

Harmonogram czynności w postępowaniu rekrutacyjnym i postępowaniu uzupełniającym na rok szkolny 2024/2025 oraz obwody Szkoły Podstawowej im. ks. prałata Józefa Bigusa w Baninie, ul. Tuchomska 15;

Szkoły Podstawowej nr 2 w Baninie, ul. Lotnicza 15 zamieszczone w załączeniu jako: Zarządzenie nr 20/2024 Burmistrza Gminy Żukowo z dnia 17 stycznia 2024 roku oraz Uchwała nr LXIV/833/2023 Rady Miejskiej w Żukowie z dnia 24 października 2023 r.

Obwody_szkol_podstawowych.pdf

Zarzadzenie_20-2024.pdf

rekrutacja 2024 2025 SP im. ks. prałata Józefa Bigusa w Baninie

rekrutacja 2024 2025 SP nr 2 Banino

• Strefa Relaksu - relacja z otwarcia

• W środę, 14 lutego, nastąpiło oficjalne otwarcie i przekazanie do użytku strefy relaksu na drugim piętrze obok biblioteki. Było uroczyście - pani dyrektor przecięła symboliczną wstęgę, a całość uczciliśmy upieczonym przez panią Kingę ciastem.

Wyposażenie do strefy zakupiliśmy za pieniądze ze sprzedaży ciast i pierników podczas Świątecznego Kiermaszu Wypieków organizowanego w grudniu. Oprócz kanap w strefie relaksu znajdują się stoliki, regał na książki do akcji Bookcrossing oraz rośliny doniczkowe. Uczniowie mogą tam spędzić przyjemnie i wygodnie przerwę, poczytać spokojnie książki, porozmawiać, czy też zjeść drugie śniadanie.

Mamy nadzieję, że strefa relaksu będzie dobrze służyć. Wiele zależy od Was, uczniów, czy będziecie o nią dbać.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję: uczniom i rodzicom przygotowującym wypieki, wolontariuszom sprzedającym ciasta, kupującym, jak i również wszystkim tym, którzy pomogli w zakupie i przygotowaniu wyposażenia do strefy relaksu.

Razem można naprawdę wiele!

Organizatorzy akcji: Szkolne Koło Polskiego Czerwonego Krzyża oraz Samorząd Uczniowski SP Banino

• Szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych

• W poniedziałek, 19 lutego, odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych dla klas 7-8. Uczniowie zmierzyli się z niełatwymi pytaniami dotyczącymi geografii, historii, kultury, tradycji i zwyczajów krajów obszaru niemieckojęzycznego, czyli Niemiec, Austrii, Szwajcarii i Liechtensteinu.

Po sprawdzeniu testów i przeliczeniu punktów wyniki przedstawiają się następująco:I miejsce: Maja Opalanko kl. 7cII miejsce: Jacek Bańczyk kl. 7eIII miejsce: Stanisław Szczypczyk kl. 8dDziękuję wszystkim uczniom za udział i gratuluję zwycięzcom!

• Wyniki konkursu bibliotecznego

• BIBLIOTEKA SZKOLNA W LUTOWYM KONKURSIE NA NAJCIEKAWSZĄ RECENZJĘ

OSTATNIO PRZECZYTANEJ KSIĄŻKI

NAGRODZIŁA KSIĄŻKAMI DWÓCH UCZNIÓW. SĄ TO:

NATALIA RICHERT  VI F

MIKOŁAJ WIDANKA KL. III F

SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

• STRAJK ROLNIKÓW

• Gmina Żukowo

ZGROMADZENIA PUBLICZNE

Komunikat Nr 2/2024 z dnia 14.02.2024 r. w sprawie zgromadzenia publicznego

Zgromadzenie publiczne „OGÓLNOPOPLSKI PROTEST ROLNICZY”

zaplanowane na dzień 20.02.2024 r. od godz. ok. 12.00 do godz. 19.00

Miejsce zgromadzenia: zgodnie z treścią zawiadomienia w dniu 20 lutego br. w godzinach 12.00 – 19.00 nastąpi przejazd ciągników rolniczych od strony Kartuz do Gminy  Żukowo, ok. godz. 12.30 do 19.00 nastąpi wjazd ciągników na Rondo Norbertanek i Rondo Karola Kreffta w Żukowie i przemieszczanie się przez oba ronda oraz cykliczne przechodzenie przez przejścia dla pieszych do godz. 19.00, następnie wyjazd z Gminy Żukowo w kierunku Kartuz i Egiertowa.

Przewidywana liczba uczestników – 150.

Czas trwania – ok.  7 godzin.

Informacja zgodna z ustawą z dnia 24.07.2015 r. Prawo o zgromadzeniach (t.j. Dz. U. z 2022 r. poz. 1389).

• Zwolniły się miejsca

• Na dofinansowanych zajęciach nauki pływania na basenie Hotelu "Venus" w Łapinie zwolniły się miejsca.

Wyjazd autobusem (z opiekunem) w poniedziałki z przystanku przy Szkole w Baninie o godz. 14.50 i powrót o godz. 17.50. Zajęcia na basenie (15.45-16.30) w trzech grupach: początkującej, średniozaawansowanej i zaawansowanej z 3 instruktorami. Przydział do grupy warunkują umiejętności pływackie dziecka.

Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest ukończenie 7 roku życia oraz brak przeciwwskazań zdrowotnych do tego typu zajęć. Potrzebne wyposażenie ucznia: klapki basenowe, strój kąpielowy, czepek, ręcznik (okulary pływackie nie są wymagane).

Zajęcia nauki pływania są opłacane przez OKiS w Żukowie (wynajem basenu, instruktorzy nauki pływania i opiekunowie), natomiast koszty transportu pokrywają rodzice. Koszt jednego wyjazdu w lutym 25 zł i od marca 27 zł (płatność z góry za cały miesiąc u kierowcy podczas pierwszego wyjazdu w danym miesiącu).

Zapisy na naukę pływania dla uczniów od 7 roku życia  drogą elektroniczną na adres:

referent@spbanino.pl

Proszę o podanie danych dziecka:

- imię i nazwisko,

- klasa,

- nr telefonu do rodzica.