• „Wsparcie edukacji przedszkolnej w gminie Żukowo”

22.10.2024 14:36

Szanowni Państwo,

z przyjemnością informujemy, że nasz oddział wychowania przedszkolnego w Baninie przystępuje do realizacji projektu „Wsparcie edukacji przedszkolnej w gminie Żukowo”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+), Priorytetu 5 Fundusze europejskie dla silnego społecznie Pomorza EFS+, Działania 5.7. Edukacja przedszkolna w ramach programu Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-2027 (FEP 2021-2027) - „Wsparcie edukacji przedszkolnej w gminie Żukowo”.
        Celem projektu jest wsparcie edukacji przedszkolnej, które jest kluczowe dla rozwoju dzieci w wieku
        3-6, ponieważ ten okres ma duże znaczenie dla kształtowania umiejętności społecznych, emocjonalnych i poznawczych.

Gmina Żukowo w ramach projektu planuje zakup nowoczesnych pomocy dydaktycznych oraz realizację bezpłatnych zajęć, które mają na celu rozwój dziecka i przygotowanie go do nauki szkolnej. Projekt uwzględnia tworzenie warunków umożliwiających wspieranie dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi (SPE), rozwijające ich kompetencje kluczowe i umiejętności uniwersalne, wspieranie dzieci zagrożonych niedostosowaniem społecznym. Zakres obejmuje zarówno zajęcia dla dzieci, jak i szkolenia dla nauczycieli, którzy nabytą wiedzę będą wykorzystywać w pracy dydaktycznej z dziećmi. Poniżej zagadnienia zawarte  w organizowanym projekcie:
        1. przedszkolak koduje – zajęcia rozwijające kompetencje matematyczno-cyfrowe oraz logiczne myślenie poprzez zabawy z kodowaniem i klasyfikowaniem;
        2. zajęcia rozwijające motorykę, która jest kluczowa dla rozwoju koordynacji ruchowej, orientacji przestrzennej i późniejszej nauki, np. pisania i czytania;
        3. zajęcia dla dzieci z doświadczeniem migracji – specjalistyczne zajęcia terapeutyczne wspierające adaptację w nowej kulturze i środowisku;
        4. trening umiejętności społecznych rozwój zdolności komunikacyjnych;
        5. zajęcia dla dzieci z trudnościami w nauce czytania, pisania i mówienia;
        6. indywidualne wsparcie dla dzieci z orzeczeniami.
        Dzięki odpowiedniemu wsparciu edukacja przedszkolna może przyczynić się do lepszego startu w życie szkolne, zwiększając szanse na sukcesy edukacyjne i społeczne w przyszłości.
        Rekrutacja na zajęcia rozpocznie się w październiku 2024 r., natomiast start zajęć dla dzieci planowany jest na styczeń 2025 r.
        Rodzaje szkoleń dla nauczycieli i zajęć dla dzieci są różne w poszczególnych placówkach, w zależności od zgłoszonych potrzeb, wiec szczegółowe informacje o działaniach projektowych realizowanych   w naszej szkole będzie można uzyskać u P. Agnieszki Pawłowskiej w sali nr 2.
        Dokumenty rekrutacyjne dostępne będą na ścianie przed sekretariatem, w sali nr 2 u Pani Agnieszki Pawłowskiej oraz na naszej stronie internetowej w zakładce Uczniowie i Rodzice- Projekt „Wsparcie edukacji przedszkolnej w gminie Żukowo”.
        Wszystkie dokumenty rekrutacyjne powinny być wydrukowane w kolorze. W przypadku braku możliwości takiego wydruku dokumenty rekrutacyjne są dostępne w naszej placówce.

Link do informacji o projekcie na stronie internetowej Gminy Żukowo: https://www.zukowo.pl/Projekt_pn_Wsparcie_edukacji_przedszkolnej_w_gminie_Zukowo_2024,796#sub_mid

Do pobrania
        REGULAMIN_PROJEKTU.pdf