• Aktualności

      • REKRUTACJA 2023/2024

      • Piątki - 10,17,24.03.2023 r.

       w czasie trwającej rekrutacji

       sekretariat czynny od 7:00 do 15:00

        

       6 marca 2023 r. rozpoczyna się rekrutacja na rok szkolny 2023/2024.

        

       Oddziały przedszkolne dzieci 3,4,5-letnich nie będą utworzone w Szkole Podstawowej w Baninie. 

       Komplet dokumentów należy składać bezpośrednio w sekretariacie szkoły
       przy ul. Tuchomskiej 15 w godzinach pracy.
        

        

       Ważna informacja – z kompletem dokumentów należy złożyć kopię aktu urodzenia dziecka.

      • Uwaga!!! Przebudowa skrzyżowania w rejonie ulicy Pszennej w Baninie

      • W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy z UG w Żukowie informację, której treść zamieszczam poniżej, o zamknięciu ul. Pszennej na wysokości skrzyżowania z ul. Polnego Wiatru.​​​​​​​

       W związku z trwającymi aktualnie robotami dotyczącymi przebudowy skrzyżowania w rejonie ulicy Pszennej w Baninie, informujemy o wyłączeniu z linii autobusowej 2 przystanków : Banino - Różana i Banino - Brzozowy Zagajnik. W związku z powyższym prosimy o korzystanie z najbliższych, kolejnych przystanków linii 816 tj. Banino - Pszenna oraz Banino - Rolnicza. Za utrudnienia przepraszamy.

      • Pasowanie na czytelnika.

      • Przez cały luty w bibliotece szkolnej odbywało się pasowanie uczniów klas 1.na czytelnika.

       Każda spośród dziewięciu klas pierwszych poznała zasady obowiązujące w bibliotece, odgadywała zagadki oraz samodzielnie zaprezentowała krótki program artystyczny.

       Dzieci wyszły z biblioteki z pierwszą wypożyczoną książką.

        

       Życzymy wszystkim pierwszoklasistom wspaniałych przygód z książkami.

      • Bawimy się w teatr na języku polskim.

      •  

       Uczniowie klas 7a i 7b na języku polskim prezentowali  scenki teatralne przygotowane na podstawie komedii Aleksandra Fredry pt. ,,Zemsta,,

       Śmiechu było sporo, niektórzy odkryli swój talent aktorski.

       Lekcja była dobrą komedią !!!

       Zapraszamy do galerii zdjęć

        

      • Bursztynowa przygoda – wycieczka do historycznej stolicy Kaszub.

      • Marzec rozpoczął się bardzo ciekawie dla uczniów uczęszczających na lekcje języka kaszubskiego. Mianowicie, uczniowie ci, wzięli udział w wycieczce do Gdańska. Jest to miasto bardzo dobrze nam znane, a spojrzenie na tę historyczną stolicę Kaszub, pod kątem dawnych dziejów, ukazuje to miejsce w wyjątkowym świetle. Głównym celem wycieczki była wizyta w Muzeum Bursztynu w Wielkim Młynie. Pani przewodnik opowiadała dzieciom o tym jak powstawało to złoto Północy, o sposobach pozyskiwania go, o najcenniejszym bursztynie, czyli tym o najjaśniejszej barwie. Usłyszały też o inkluzjach w bursztynie, o największej na świecie bryle bursztynu, ważącej ponad 60 kg. Miały okazję zobaczyć mapę dawnego szlaku bursztynowego, mogły przymierzyć ubrania, które nosili w I- IV w. ludzie przemieszczający się tym szlakiem. Oglądały wyjątkowe dzieła gdańskich bursztynników. Następnie odwiedziły także miejsca związane z Janem Heweliuszem, słynnym Pomorzaninem, zwanym księciem astronomów. Uczniowie przeszli dawnym Traktem Królewskim i wśród wielu ważnych miejsc na tej Drodze Królewskiej, zatrzymali się w bardzo kolorowym sklepie, gdzie zakupili smakowite cukierki. Wycieczka zakończyła się pobytem w Multikinie na filmie komediowym. Po sporej dawce śmiechu wróciliśmy do domów. Nad grupą uczniów czuwały Panie: Henryka Kolka, Anna Dawidowska,  Jolanta Winiarska-Piasecka i Marzena Koden.

        

       M. Koden

      • Wycieczka klas 1 do Teatru Miniatura

      • 3 marca uczniowie klas 1 f, g i h wybrali się do Teatru Miniatura na spektakl pt; „ Czarnoksiężnik z krainy Oz”.

           Powieść opowiadała o przygodach małej Dorotki i jej pieska Toto, którzy mieli pójść do Czarnoksiężnika, aby ten pomógł im powrócić do domu. Po drodze spotkali przyjaciół,  każdy z nich chciał prosić Czarnoksiężnika o dar, którego według nich  im brakowało .  Okazało się, że to wszystko, czego każdy z nich pragnie już dawno ma. To co najważniejsze, nie trzeba tego szukać daleko, wszyscy mamy dosyć odwagi , serca i rozumu, aby pokonać wszelkie przeciwności.

         Spektakl był bardzo ciekawy, pełen barwnych kostiumów i  efektów specjalnych. Niezapomniane przeżycia zapewniły profesjonalizm aktorów  oraz odpowiednia muzyka. Na koniec widowiska pojawiły się gromkie brawa.

       Przedstawienie, które podobało się wszystkim  na długo zostanie w naszych  pamięciach.