• Aktualności

      • VII POWIATOWY KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

      •  DyrekcjSzkoły  oraz  Organizatorzy  serdecznie zapraszają uczniów klas 0-VIII Szkół Podstawowych Powiatu Kartuskiego do wzięcia udziału w VII Powiatowym Konkursie Pieśni Patriotycznej, który odbędzie się 17 listopada 2023 r. w Szkole Podstawowej im. ks. prałata Józefa Bigusa w Baninie.   Konkurs ma na celu uświetnienie obchodów Narodowego Święta Niepodległości,  popularyzację piosenek patriotycznych wybranych z dorobku kultury polskiej, kształcenie uczuć patriotycznych, odkrywanie talentów wokalnych oraz motywowanie do ich rozwijania. 

       Regulamin konkursu, karta zgłoszenia oraz oświadczenie w załącznikach.

        

       Patronat nad konkursem objęli:

       - Burmistrz Gminy Żukowo

       - Starosta Powiatu Kartuskiego

       - OKiS w Żukowie

       SOŁTYS SOŁECTWA BANINO Wojciech KOZA-ZATOŃSKI 

        

       Do pobrania

       Karta zgłoszenia VII PKPP.pdf

       Regulamin VII PKPP.pdf

       Oświadczenie VII PKPP.pdf

       Grafik występów.pdf

        

        

      • ZBIÓRKA SUROWCÓW WTÓRNYCH, sobota 30.09.2023 r.

      • Zapraszamy na powakacyjną ZBIÓRKĘ SUROWCÓW WTÓRNYCH, która odbędzie sie w sobotę 30.09.2023 r., na parkingu szkolnym w godzinach 9:00-12:00.

       Szczególnie prosimy o dostarczenie:

       * złomu(stal, metalowe puszki po karmie dla zwierząt, groszku, kukurydzy oraz puszek aluminiowych)

       * plastikowych nakrętek

       * baterii

       * elektroodpadów(wszystkie sprzęty, które działały na prąd lub baterie)

       Przyjmiemy także:

       * plastikowe butelki

       * makulaturę

       Zapraszamy :)

      • Przegląd piosenki wakacyjnej

      • W środę 27 września w sali teatralnej naszej szkoły odbył się Przegląd piosenki wakacyjnej. Uczniowie klas 1-3 zaprezentowali swoje zdolności wokalne w wybranym przez siebie repertuarze. Prezentacje, wykonane solo oraz w duetach, przygotowane były na wysokim poziomie.  Każdy występ  został nagrodzony gromkimi brawami przez licznie przybyłych na widownię członków rodzin, koleżanki i kolegów.

       W przeglądzie udział wzięli : Amelia Jank – 2d, Bartosz Niedbalski – 3e, Zuzia - 3a  i Hania - 1b  Koniarek , Jakub - 1a  i Julia - 3h Erdmańscy , Marcel Krystian - 1e , Jakub Hirsz- 2a, Kornelia Lamczyk - 1i , Oliwia Chmielecka – 3c, Julia Erdmańska – 3h.

       Publiczność wysłuchała następujące utwory : Jestem Twoją Bajką – Sanah,  Jak gdyby nic  - Marcina Maciejczaka,  Uraza  - Małe TGD, Cześć, jak się masz – Sobel i Sanah ,

       Fantazja  - Fasolek, Zgubiłem się w supermarkecie – Mako,  Nic dwa razy  i Szary świat Sanah– Sanah.

       Wszystkim wykonawcom gratuluję występu i zachęcam do udziału w październikowym szkolnym konkursie piosenki patriotycznej.

                                                                                                                                                     Hanna Pek

      • Mistrzostwa Szkoły w Badmintonie

      • W dniu 27.09 na hali tenisowej przy naszej szkole odbyły się Mistrzostwa SP Banino w Badmintonie. Wzięła w nich udział rekordowa ilość uczniów – 50 osób z klas IV – VI i VII – VIII.

       W grupie klas IV – VI wzięło udział 24 uczniów. Czołowe miejsca zajęli:

        

       DZIEWCZYNKI

       I m-ce – Julia Szreder kl. 6 e

       II m-ce – Wiktoria Plichta 6 e

       III m-ce – Varvara Glushchenko 6 c

       I m-ce (turniej pocieszenia) – Zofia Wrosz 6 c

       CHŁOPCY

       I m-ce – Marek Kubas kl. 6 b

       II m-ce – Dorian Dębiński 6 c

       III m-ce – Tymoteusz von Mach 6 b

       I m-ce (turniej pocieszenia) – Jan Polak 5 a

       W grupie klas VII – VIII wzięło udział 26 uczniów. Czołowe miejsca zajęli:

       DZIEWCZYNKI

       I m-ce – Anna Nastały 8 d

       II m-ce – Oliwia Piastowska 8 c

       III m-ce – Milena Woźniak 8 d

       I m-ce (turniej pocieszenia) – Aleksandra Chustak 7 e

       CHŁOPCY

       I m-ce – Jan Nastały 8 d

       II m-ce – Alan Łazarski 8 b

       III m-ce – Tymon Pniewski 7 e

       I m-ce (turniej pocieszenia) – Klaudiusz Formella

       Brawo dla wszystkich zawodników za walkę do końca w duchu fair play.

       Duża grupa uczniów klas VII – VIII pomagała w przeprowadzeniu turnieju pełniąc na nim rolę sędziów.

       Bardzo dziękujemy wszystkim za zaangażowanie na korcie i pomoc w przeprowadzeniu turnieju.

        

       Joanna Nastały i Paulina Rubnikowicz

      • Przywitanie jesieni

      • Jesień to kolorowa i wyjątkowa pora roku stwarzająca mnóstwo okazji do poznawania otaczającego świata, dlatego w ubiegły piątek Przedszkolaki razem ze swoimi paniami świętowały ,,Pierwszy Dzień Jesieni". Tego dnia królowały kolory: czerwony, żółty, brązowy i pomarańczowy. Przedszkolaki poznały dary jesieni, przeliczały zbiory oraz tańczyły jesienne tańce. Nie zabrakło również kolorowych prac plastycznych. W tym dniu organizowane były zajęcia i zabawy o tematyce jesiennej, poprzez które dzieci przyswajały sobie wiadomości o rozpoczynającej się właśnie porze roku. Tego dnia korzystając z pięknej, słonecznej pogody dzieci wspólnie wybrały się na uroczysty przemarsz, poszukując w czasie spaceru pierwszych oznak jesieni i jej skarbów. To był bardzo kolorowy, pozytywny dzień.

      • 20 września klasa IIIa pojechała na Uniwersytet Gdański

      • 20 września klasa IIIa pojechała na Uniwersytet Gdański. Zajęcia pt. „Czary mary w fizyce” odbyły się w Auli Wydziału Prawa i Administracji. Zajęliśmy miejsca w studenckich ławach.

       Pani Aneta Lewkowicz wraz ze studentkami opowiedziała o pracy naukowca i niesamowitych zjawiskach fizycznych. Zobaczyliśmy jak wygląda rozszczepienie światła białego. Mogliśmy też zobaczyć jaki kolor powstaje po połączeniu barw podstawowych, „oczywiście biały”.

       Każdy z nas poczuł jak drga powietrze podczas symulacji burzy.

       Następnie na ćwiczebnej sali rozpraw mogliśmy usiąść na miejscach prokuratora, adwokata i sędziego. Na zakończenie zwiedzaliśmy ogromną Bibliotekę UG. Obejrzeliśmy pokój pracy indywidualnej czyli „kapsułę”. W Oddziale Digitalizacji skanowaliśmy stronice starych książek.

       Przewodnik zeskanował nasze ręce w pozycji stałej i w ruchu.

       Bardzo dziękujemy Pani Anecie Lewkowicz za niezapomniane chwile na Uniwersytecie Gdańskim.

       Ciekawe, kto z nas będzie tam studiować :)

        

       uczniowie kl. III a

       i wychowawczyni

      • Sukces Antka Wiśniewskiego na Zukovia Judo Cup

      • Antek Wiśniewski uczeń klasy 6a  i zawodnik gdańskiego klubu Judo Grizzly wywalczył złoty medal wygrywając wszystkie swoje walki podczas  XIIITurnieju Judo o Puchar Burmistrza Gminy Żukowo, który odbył się 23.09.2023.

      • Zawody wędkarskie na Kanale Piaskowym w Wiślince.

      • Wędkarstwo to pasja dla cierpliwych osób.

       Dnia 17.09.2023 r. czterech chłopców z naszej szkoły uczestniczyło w zawodach wędkarskich na Kanale Piaskowym w Wiślince, zorganizowanych przez PZW Koło nr 117 "Czapla" Pruszcz Gdański. Tego samego dnia dwóch innych uczniów rywalizowało w zawodach wędkarskich w miejscowości STRUGA, Gmina Stara Kiszewa nad jeziorem Wielkim.

       Szymon i Kacper złowili kilka ryb. Tymonowi i Jakubowi tym razem się nie udało, pomimo, iż dzielnie walczyli. Piękna pogoda sprawiła, że mieliśmy wspaniały wypoczynek. Otrzymaliśmy smaczna pieczoną kiełbaskę . Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali upominki (Kacper dodatkowo otrzymał wędkę). Przesyłamy podziękowania dla Koła PZW „CZAPLA” za możliwość udziału w zawodach wędkarskich (AB)

      • ORDERY UŚMIECHU - przyznane!

      • ORDER UŚMIECHU” to międzynarodowe odznaczenie nadawane za działania przynoszące dzieciom radość.

       Na pomysł nadawania Orderu wpadła w 1968 roku redakcja „Kuriera Polskiego”. Inspiracją był wywiad z Wandą Chotomską z okazji 5-lecia dobranocki „Jacek i Agatka”. Pisarka opowiedziała w nim o chłopcu ze szpitala rehabilitacyjnego w Konstancinie pod Warszawą, który chciał podarować medal Jacusiowi. Dziennikarze uznali, że dzieci mogą nagradzać dobrą pracę dorosłych, dlatego ogłoszono ogólnopolski konkurs na projekt odznaczenia. Spośród nadesłanych 44 tysięcy prac, jury wybrało projekt „słoneczka” dziewięcioletniej Ewy Chrobak.

       Kawalerem Orderu Uśmiechu zostaje dorosły, którego działalność jest wyjątkowa, nietuzinkowa i przynosi dzieciom najwięcej radości!

       Ceremonia wręczenia „najsłoneczniejszego odznaczenia” następuje poprzez mianowanie różą i obiecanie przez laureata, iż „przyrzeka być pogodnym i dzieciom radość przynosić”. Następnie podaje się puchar i oznajmia: „W pucharze kwaśna cytryna. Sprawdzimy, jak sobie poczyna Kawaler Orderu Uśmiechu”. Laureat powinien wypić sok i uśmiechnąć się :)

       21 września - uczniowie Oddziałów Przedszkolnych - uhonorowali tym radosnym odznaczeniem Panią Dyrektor Ewę Kosznik, pracowników administracji i obsługi, jak i swoich wychowawców.  Sami też doznali tego zaszczytu. Cytryna nikomu nie była kwaśna!

      • Wycieczka do Straży Pożarnej w Baninie

      • Dbanie o swoje bezpieczeństwo, a także innych, to jedne z celów podstawy programowej. Dziecko powinno wiedzieć jak zachować się w sytuacji zagrożenia, pożaru, do kogo ma się zwrócić o pomoc.

       Aby zrealizować te cele, dnia 14 września 2023 roku, uczniowie klasy II h, II g oraz II i z wychowawczyniami  udali się na wycieczkę dydaktyczną  do  Straży Pożarnej w Baninie. Celem wycieczki było również poznanie pracy strażaków, kształtowanie świadomości znaczenia i charakteru pracy strażaków, zapoznanie się z wyposażeniem wozów oraz kształtowanie właściwych zasad zachowania w miejscach publicznych.   Dzieciaki wysłuchały opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka oraz o akcjach ratowniczo- gaśniczych. Wielką atrakcją dla dzieci była możliwość przymierzania elementów stroju strażaków oraz wejście do wozu  strażackiego.  Po tak ciekawej wycieczce, wszystkie dzieci zgodnie przyznały, że zawód strażaka mimo swojej trudności bardzo im się podoba, a niejedno z nich w przyszłość chciałoby pracować w tym zawodzie.

      • "Dzień Kropki" w Oddziale Przedszkolnym

      • W oddziałach przedszkolnych każdy dzień jest ważny. Obok „Międzynarodowego Dnia Kropki”, nie sposób przejść obojętnie. 15 września, to święto kreatywności, odwagi i zabawy.

       Na świecie „Dzień Kropki” rozpoczął się od książki Petera Reynoldsa „The Dot”, która opowiada historię małej Vashti, dziewczynki, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości.

       My również skupiliśmy się na swoich małych i dużych umiejętnościach. Wiemy, że w każdym drzemie jakiś talent i, że wszyscy jesteśmy ważni i lubimy czuć się wyróżnieni...

      • Informacja o rzeczach znalezionych

      • Informujemy, że w każdy piątek tygodnia będą wystawiane rzeczy znalezione przy sekretariacie szkoły (wejście główne). Ponieważ rzeczy gubionych jest duża ilość, a brak jest miejsca na ich składowanie, nieodebrane będą przekazywane na PCK.

      • 4f - Ozdabianie Symbolu Klasy

      • Klasa 4f ozdabiała dzisiaj symbol swojej klasy - Literę F. Dzieci bardzo entuzjastycznie podeszły do zadania, a rezultatem ich pracy jest piękne kolorowe dzieło. Nasza Litera F będzie na pewno ozdabiana jeszcze wielokrotnie, np z okazji obchodów Dnia Niepodległości lub Świąt Bożego Narodzenia.