• UKS Akademia Judo Dragon znów na najwyższym stopniu podium

• UKS Akademia Judo Dragon wygrywa Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Małopolski Dzieci i MłodzikówCracovia Judo Cup.

Serdeczne Gratulacje szczególnie dla naszych Wojowników z sekcji w Baninie, których medale bardzo pomogły w zdobyciu 1 miejsca.

Dziękujemy rodzicom za pomoc przy wyjeździe.

Trenerzy bardzo zadowoleni z postawy, walk oraz całego wspólnego wyjazdu do Krakowa.

Łącznie UKS Akademia Judo Dragon zdobywamy:

8 Złotych medali

11 Srernych

6 Brązowych

• Animacja poklatkowa w wykonaniu klasy 7.

• Na zajęciach plastyki w klasach 7 stawialiśmy pierwsze kroki z animacją. Poznaliśmy kilka sposobów jak przedstawić daną animację od wycinanek, po rysunki. Nasze animacje wzbogacaliśmy o ścieżki dźwiękowe, z czym było najwięcej zabawy.Na zajęcach był wykorzystywany sprzęt multimedialny z laboratoriów przyszlosci w animacjach.

• Lekcja z wykorzystaniem wypalarki do drewna.

• Klasa 6a na lekcjach techniki zajęła się stworzeniem pięknych tabliczek na trawniki, które będą przypominać naszym uczniom o tym, że po trawie się nie chodzi i o tym, że o przyrodę trzeba dbać.

• Święto uchwalenia Konstytucji 3 maja.

• Przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w uroczystościach związanych z kolejną rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 maja. Ze wspomnień księdza proboszcza młodzi ludzie dowiedzieli się, że nie zawsze była nam dana wolność i świętowanie. Pan Burmistrz podkreślił, że w patriotyzmie bardzo ważna jest wdzięczność wobec bohaterów z przeszłości, ale też wobec nas wzajemnie.

Po uroczystej mszy świętej przeszliśmy pod pomnik upamiętniający Kaszubów - bohaterów wielu wojen, gdzie złożyliśmy kwiaty.

Tradycyjnie odwiedziliśmy też grób patrona naszej szkoły, księdza prałata Józefa Bigusa.

Bardzo serdecznie dziękujemy Członkom Pocztu Sztandarowego i ich Rodzicom za pomoc.

• Wycieczka klas 1 h i 1g do Kartuz

• 28 kwietnia w piątek klasy 1h i 1g wybrały się na wycieczkę do Kartuz.

Wyjazd był inny od pozostałych, ponieważ zamiast autokarem dzieci pojechały pociągiem.

Dla  niektórych była to pierwsza przejażdżka tym środkiem transportu.  Wszystkie dzieci przygotowały się do wyjazdu i zabrały ze sobą legitymacje szkolne, które miały okazję pokazać konduktorowi. W Kartuzach udaliśmy się do kina w Centrum Kultury na film „Uratuj drzewo”. Wszystkim podobała się  bajka o  Helence, która za wszelką cenę chciała uratować drzewa,  na  których mieszkały skrzaty i zwierzęta.  Drzewa miały być  ścięte, a zamiast parku  miały powstać nowoczesne obiekty.

Po wrażeniach filmowych odwiedziliśmy salę zabaw Hocki- Klocki, w której dzieci spędziły czas na radosnej zabawie  na  trampolinie, zjeżdżalniach i innych atrakcjach.

Na zakończenie wycieczki poszliśmy do pizzerii Gonzalez na smaczną pizzę , frytki oraz lody.

Niektórych bolały nogi, ponieważ mięliśmy do pokonania spory kawałek, ale wszystkie dzieci były bardzo zadowolone. Niektórzy mówili-  TO BYŁ  SUPER DZIEŃ.