• Sukcesy sportowe

  • Sukcesy sportowe

        • 🏉🏆 Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w Rugby Tag 🏆🏉

        • 12.06.2026 09:21
        • 11 czerwca 2026 roku na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w rugby Tag. Do rywalizacji przystąpiło 16 szkół, które po losowaniu zostały podzielone na grupy i rozegrały mecze systemem „każdy z każdym”.

          Zwycięzcy grup walczyli o miejsca 1–4, zespoły z drugich miejsc o pozycje 5–8, drużyny z trzecich miejsc o miejsca 9–12, natomiast zespoły zajmujące czwarte miejsca rywalizowały o lokaty 13–16.

          Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych i padającego przez większość dnia deszczu, zawody przebiegły bardzo sprawnie. Duże zaangażowanie zawodników oraz wyrównany poziom spotkań sprawiły, że pogoda nie przeszkodziła dzieciom w sportowej rywalizacji i dobrej zabawie. W przerwach między meczami uczestnicy mogli skorzystać z ciepłej herbaty, świeżych owoców dostarczonych przez warzywniak Poziomka oraz lunchboxów „Zestaw Młodego Rugbisty”, które pozwalały uzupełnić energię przed kolejnymi spotkaniami.

          Szkołę Podstawową nr 1 w Baninie reprezentowali uczniowie: Kołpak Antoni 6b, Staruszkiewicz Oliwier 6b, Janiszewska Kinga 6c, Jabłońska Maja 6d, Jabłoński Tymon 6b, Koza-Zatoński Dorian 6b, Majcher Lena 5e, Gańko Tymoteusz 6c, Michał Andrzejuk 6c, Prusik Krzysztof 6b oraz Boroch-Laskowski Natan 6b, którzy trafili do grupy pierwszej.

          W pierwszym meczu zmierzyli się ze Szkołą Podstawową nr 48 w Gdyni. Spotkanie zakończyło się remisem 3:3. W drugim meczu drużyna z Banina pokonała Szkołę Podstawową nr 56 w Gdańsku 5:3. O awansie do gry o miejsca 1–4 decydowało trzecie spotkanie przeciwko Szkole Podstawowej nr 28 w Gdyni. Niestety, po porażce 0:4 nasza drużyna straciła szansę na walkę o najwyższe lokaty i trafiła do grupy rywalizującej o miejsca 9–12.

          W kolejnej fazie turnieju zawodnicy z Banina rozegrali trzy bardzo dobre mecze. Pokonali Szkołę Podstawową w Leźnie 3:2, Szkołę Podstawową w Pogórzu 4:3 oraz Szkołę Podstawową nr 37 w Gdyni 6:3. Dzięki komplecie zwycięstw zakończyli turniej na 9 miejscu w województwie.

          Był to historyczny udział Szkoły Podstawowej nr 1 w Baninie w Wojewódzkich Igrzyskach Dzieci w rugby Tag. Debiut naszej szkoły na tak wysokim szczeblu rozgrywek zakończył się bardzo dobrym wynikiem i pokazał, że uczniowie z Banina potrafią skutecznie rywalizować z najlepszymi drużynami w województwie. Zdobyte doświadczenie z pewnością zaprocentuje w kolejnych latach i będzie motywacją do dalszego rozwoju tej dyscypliny sportu w naszej szkole.

          Bardzo dobrze zaprezentowały się również szkoły z gminy Żukowo. Szkoła Podstawowa nr 1 w Żukowie zdobyła tytuł mistrza województwa, Szkoła Podstawowa w Leźnie zajęła 10. miejsce, a Szkoła Podstawowa w Pępowie uplasowała się na 14 pozycji.

          Sukces szkół z gminy Żukowo cieszy tym bardziej, że niedawno w Baninie odbyło się szkolenie oraz turniej rugby Tag, w którym uczestniczyło sześć szkół. Aż cztery z nich awansowały do finału wojewódzkiego, a jedna sięgnęła po końcowe zwycięstwo.

          Popularyzację nowej dyscypliny sportu, jaką jest rugby Tag zaszczepił Paweł Dąbrowski. Dzięki jego pasji, pracy i determinacji dzieci miały możliwość poznawania tej atrakcyjnej formy aktywności sportowej oraz uczestniczenia w rywalizacji na wysokim poziomie.

          Serdeczne gratulacje należą się wszystkim zawodnikom za ambitną walkę i sportową postawę, a także nauczycielom i opiekunom, którzy przygotowali swoje drużyny do rywalizacji. Wielkie brawa dla całego środowiska rugby Tag w gminie Żukowo!
        • Wróć do listy artykułów