• Akcja „Czytamy młodszym uczniom”

• Akcja „Czytamy młodszym uczniom” była bardzo udana. Trzecioklasiści z przyjemnością słuchali jak koleżanka z klasy szóstej i koledzy z klasy ósmej czytali im książki i zadawali pytania. Szybko jednak wpadli na pomysł, że skoro sami już potrafią czytać, nic nie stoi na przeszkodzie, by poczytać młodszym od siebie. Za zgodą opiekunki SU Pani Pauliny, uczniowie kl. III a odwiedzili klasy 0-1, czytając przygotowane teksty. Również zadawali pytania związane z czytanymi tekstami. Akcja podobała się zarówno słuchaczom, jak i czytającym i miejmy nadzieję, że doczeka się kontynuacji w przyszłości.

Dziękujemy wychowawcom i dzieciom klas I oraz klas 0 z gościnne przyjęcie.

• Dzień Cichego Bohatera

• Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego już jakiś czas temu zaproponował, by urządzić w szkole akcję mającą na celu przypomnienie, że społeczność szkolna to nie tylko nauczyciele i uczniowie. W szkole pracuje przecież jeszcze duża grupa pracowników obsługi i administracji, ale też panie pedagog, pani psycholog i pani bibliotekarka, dzięki którym życie szkolne może się bez problemu toczyć.

Z tego względu Samorząd Uczniowski zabrał się za organizację Dnia Cichego Bohatera – święta wszystkich tych pracowników naszej szkoły, o których nie do końca tak na co dzień pamiętamy, a którzy wykonują ciężką i odpowiedzialną pracę. Dla każdej z tych osób przygotowano drobny upominek, który SU w imieniu wszystkich uczniów wręczył w dzień finału akcji, czyli 29 lutego.

Oprócz tego przez cały tydzień przy sekretariacie można było zapoznać się z gazetką, na której powieszone zostały mini-wywiady przeprowadzone przez SU i kilkoro pomagających w akcji ósmoklasistów z pracownikami obsługi i administracji oraz panią bibliotekarką, psycholog i paniami pedagog.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w pomoc w przeprowadzeniu akcji!

Życzymy także pracownikom szkoły wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Cichego Bohatera. Mamy nadzieję, że to święto na stałe wpisze się w nasz szkolny kalendarz...

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami