• Aktualności

      • Żukowski fundusz młodzieżowy

      • Działasz w samorządzie uczniowskim lub studenckim? Jesteś członkiem rady młodzieżowej?  lub po prostu chcesz działać prospołecznie i  zmienić coś w otaczającej Cię rzeczywistości.

       Po raz pierwszy został utworzony Żukowski fundusz Młodzieżowy, który skierowany jest  do  młodych, aktywnych ludzi , którzy chcą mieć realny wpływ na rozwój swój oraz rówieśników. Młode głowy pełne pomysłów oraz chęci tworzenia nowych lub ulepszanie już istniejących projektów w których można rozwijać swoje pasje,  kreatywność i ciekawość życia.

       Kluczowe znaczenie ma dla nas, aby pomysły wynikały z pasji młodych ludzi lub stanowiły prośbę rozwiązania problemów, które dostrzegają w ich otoczeniu, na swoim podwórku czy boisku szkolnym.

       Zapraszamy 08.05.2023 roku  godz. 16:00 na zebranie , które odbędzie się w Urzędzie Gminy w Sali Rady Miejskiej w formie szkolenia i rozwiania wszelkich wątpliwości związanych z wypełnieniem i złożeniem wniosku.

       Do pobrania

       Regulamin.pdf

      • ‼️🔱 SĄD OKRĘGOWY W GDAŃSKU DNI EDUKACJI PRAWNEJ 🔱‼️Z UCZNIAMI SP BANINO!!

      • W dniu 20.04 PÓŁNOCNA GRUPA EDUKACYJNA miała przyjemność poprowadzić symulacje rozpraw z udziałem dzieci i młodzieży trójmiejskich szkół w przepięknym budynku Sądu Okręgowego w Gdańsku na największej sali rozpraw, która wielu jest znana tylko z relacji medialnych!

       Podczas jednej z symulacji, której uczestnikami byli uczniowie klas 4-6 sąd dla nieletnich zajął się problemem demoralizacji oraz czynu karalnego w postaci wymuszenia i zaboru telefonu komórkowego oraz portfela z pieniędzmi Sprawcy dokonali czynu bez udziału innych świadków, w szatni szkolnej, przemocą zmuszając pokrzywdzonego do otwarcia szafki i wydania rzeczy z plecaka, tłumacząc, że tylko chcieli wyegzekwować zwrot 100 zł długu, a za całe zdarzenie winę zrzucili na pokrzywdzonego.  Na nieszczęście sprawców całe zdarzenie nagrały szkolne kamery!!

       Północna Grupa Edukacyjna na swojej stronie Fb dziękuje Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Baninie Ewie Kosznik za udostępnienie szatni szkolnej oraz nagrania ze szkolnych kamer, a dzielnym uczniom klasy 5c Magdzie i Radmirowi oraz 5e Dominikowi i Samuelowi za świetną grę aktorską na nagraniach oraz na sali sądowej!! Czekamy na występy tych uczniów 23 maja podczas Dni Wymiaru Sprawiedliwości !! 

       NOTKA EDUKACYJNA: 

       A wiecie, że każdego uważa się za niewinnego, dopóki jego wina nie zostanie stwierdzona prawomocnym wyrokiem sądu  (art. 42 ust. 3 Konstytucji) Pomimo silnych i niebudzących wątpliwości dowodów, dopiero prawomocny wyrok skazujący obala to domniemanie.

       NOTKA EDUKACYJNA: 

        A wiecie, że Oskarżony nie ma obowiązku dowodzenia swej niewinności ani obowiązku dostarczania dowodów na swoją niekorzyść (art. 74 § 1 k.p.k.). Oskarżony nie musi mówić prawdy przed Sądem! Choć niewątpliwie prawdomówna postawa oskarżonego, może wpłynąć na łagodniejszy wymiar kary .

      • Olimpiada Zdrowia PCK

      • 21 kwietnia odbył się rejonowy etap Olimpiady Zdrowia PCK.

       Jan Nastały - uczeń klasy 7 d - zajął w niej drugie miejsce.

       Gratulujemy sukcesu!!!

      • Sukces Poli Wiśniewskiej w Judo

      • W sobotę 15.04 odbył się turniej kwalifikacyjny do kadry wojewódzkiej Copernicus Judo Cup.Pola Wiśniewska wywalczyła srebrny medal !Trzymamy kciuki i czekamy na decyzję o powołaniach do kadry.

      • Wielki sukces Antka Wiśniewskiego w Judo

      • W sobotę 22.04 Antek wywalczył złoty medal w kat.do 33kg na VII Hato Judo Cup w Warszawie -zawodach zaliczanych do cyklu International Judo League.W zawodach brało udział ponad 1000 zawodników z 60 klubów Judo z całej Polski.

      • XVIII Ogólnopolski konkurs BARWY MORZA 2023

      • W czwartek (20.04.2023)odbyła się uroczystość wręczenia nagród w XVIII ogólnopolskim konkursie Barwy Morza organizowanym przez Szkoły okrętowe i techniczne CONRADINUM w Gdańsku.

       Z radością ogłaszamy wyniki:

       Część plastyczna:

       Kategoria Statki i okręty: klasy 1-4

       MIEJSCE 3 : „ STATKI W ZACHODZIE SŁOŃCA” Izabela, klasa 1G

       MIEJSCE 3 : „ KONTENEROWIEC” Lena , klasa 3G

       Kategoria morze: klasy 5-8

       MIEJSCE 3 : „ WZBURZONE MORZE ” Gabriela, klasa 6E

       Kategoria statki i okręty/przemysł okrętowy: Klasy 5-8

       MIEJSCE 1 : „ STOCZNIOWCY PRZY FLOCIE" Pola, klasa 7C

       MIEJSCE 3 : „ DRYFUJĄCY STATEK” Weronika, klasa 6E

       MIEJSCE 3 : „ PORANNY REJS” Michalina, klasa 5C

       Część literacka: klasy 5-8

       Kategoria Proza- Historie morską falą pisane:

       MIEJSCE 1: „ Wicher wkracza do akcji” Milena, klasa 8A

       Część fotograficzna:

       Kategoria Statki i okręty: klasy 1-4

       MIEJSCE 2 : „ CICHA PRZYSTAŃ” Martyna, klasa 4F

       Gratulujemy nagrodzonym uczennicom. Zapraszamy od obejrzenia wszystkich prac naszych uczniów, które zostały przesłane na konkurs BARWY MORZA: 13 prac plastycznych, 7 fotografii, 3 prace literackie 1 praca modelarska.  Komisja konkursowa nagrodziła 8 prac naszych uczniów (z wysłanych 24, czyli 33%)

       Punkty za konkurs BARWY MORZA (laureaci miejsce I-III  etapu ogólnopolskiego) - mogą być uwzględniane w postępowaniu rekrutacyjnym do szkoły ponadpodstawowej na rok szkolny 2023/2024  (AB)

        

      • Rzeczy znalezione

      • Od dnia 24.04.2023 przy portierni szkoły będą wystawione do odbioru wszystkie rzeczy znalezione. Po 28.04.2023 nieodebrane rzeczy będą przekazane na rzecz PCK.Rzeczy znalezione na sali sportowej znajdują się w przedsionku hali przy schodach.

      • Mobilne Laboratorium Przyszłości

      • 12 kwietnia naszą szkołę odwiedziło Mobilne Laboratorium Przyszłości. Zajęcia odbywały się w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości”, dzięki któremu następuje wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów w całej Polsce oraz nabywanie przez uczniów nowych kompetencji.

       Przybyli edukatorzy przeprowadzili w formie warsztatowej zajęcia z wykorzystaniem nowych technologii czyli sprzętu, który szkoła otrzymała w ramach tego projektu.

        

       Podczas zajęć uczniowie zgłębiali tematykę druku 3D. Zapoznali się z budową drukarki, własnościami wydruków oraz wspólnie przygotowali projekt do wydruku. W czasie kolejnych warsztatów zapoznali się z pojęciem sztucznej inteligencji.

        

       Mieli też możliwość wzięcia udziału w zabawie rozpoznawania obrazów na przykładzie programu do rozpoznawania gestów. Poznali zasady wykrywania kształtów z użyciem sieci neuronowej.

        

       Uczestnicy zajęć mieli możliwość skorzystania z gogli VR, dzięki którym odbyli spacer po prehistorycznym lesie pełnym dinozaurów i odwiedzili Księżyc.

        

       Zajęcia odbywały się w grupach 15 osobowych. W sumie zostało przeszkolonych 115 osób. Była to dla wszystkich super nauka i zabawa w jednym.

        

      • Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK - Rumia 2023

      • W sobotę 15 kwietnia, w Rumii odbyły się Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK.  W etapie rejonowym wzięło udział pięć drużyn ratowniczych z Redy, Wejherowa i Rumii. Dodatkowo – poza kategorią – wystąpiły także trzy drużyny z Wejherowa i Banina.

       W wydarzeniu naszą szkołę reprezentowała pięcioosobowa grupa wolontariuszy ze Szkolnego Koła PCK. Zawodnicy zmierzyli się z pozorowanymi wypadkami, m.in. na siłowni, w gabinecie pielęgniarki, szkolnym korytarzu, a także z wypadkiem samochodowym, zdarzeniem na plaży oraz urazem na boisku. Pomimo, że wszystkie scenki wyglądały bardzo realistycznie, ratującym udało się zachować zimną krew i pomóc „poszkodowanym” oraz świadkom nieszczęśliwych wydarzeń.

       Na zakończenie konkursu odbyły się pokazy sprzętu i pojazdów grup ratownictwa oraz straży pożarnej.

        

        

       Wyrazy uznania za odwagę i próbę zmierzenia się z ogromnym wyzwaniem dla: Amelii, Dawida, Grzegorza i Szymona z klasy 7a oraz Basi z klasy 8b.

       W imieniu swoim oraz organizatorów podziękowania kieruję do Klaudiusza z klasy 7a - za aktywny udział i realistyczne odgrywanie roli poszkodowanego na jednej ze stacji zadaniowych. 

       Dziękuję także Pani Karoline Kumiet za wspieranie drużyny i obecność na Mistrzostwach. 

        

       Kinga Kamińska, opiekun Szkolnego Koła PCK w Baninie

      • Podsumowanie Wiosennej Zbiórki Surowców Wtórnych

      • W sobotę  dnia 15.04.2023 r. odbyła się zbiórka surowców wtórnych. Zebraliśmy dwa kontenery makulatury, pół kontenera plastikowych butelek, ¼ kontenera plastikowych nakrętek, ¼ kontenera złomu(puszek aluminiowych, puszek metalowych oraz innego żelastwa) oraz sporo elektroodpadów i baterii.

       BARDZO DZIEKUJEMY WSZYSTKIM DOSTAWCOM.

       Na zbiórkę surowce dostarczyło 184 uczniów. Podczas zbiórki pomagało 5 uczennic i 14 uczniów oraz(jak zawsze) dwóch rodziców-pan Andrzej i Szymon.

       Dziękujemy za poświęcenie przedpołudnia w wolną sobotę na szkolno-ekologiczna akcję.

       Tym razem pogoda była wyśmienita-temperatura optymalna, nie grzało, nie mroziło, nie wiało, nie świeciło, nie padało (AB)

      • Uwaga! Zmiana lokalizacji przystanku na ul. Granicznej w Nowym Tuchomiu

      • W związku z budową Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej Zadanie 1, w dniu 17 kwietnia br. zmieniona zostanie lokalizacja przystanku autobusowego na ul. Granicznej w Nowym Tuchomiu. Nowy przystanek zostanie przeniesiony w okolice skrzyżowania ul. Tuchomskiej i Agatowej w Baninie.

       Dotychczasowy przebieg trasy autobusowej linii nr 19 Miszewo - Miszewko - Nowy Tuchom ulegnie drobnym zmianom, w związku z wydłużeniem trasy. Rozkład jazdy zostanie skorygowany po kilkudniowym funkcjonowaniu linii.

      • Konkurs organizowany przez Radę Rodziców.

      • Rada Rodziców ogłasza konkurs skierowany do uczniów klas 7-8!!!Konkurs na tekst utworu hip-hop!!Tematem tekstu mają być problemy takie jak:-przemoc fizyczna wśród dzieci i młodzieży,-przemoc psychiczna czyli znęcanie się nad kolegami, koleżankami,-hejt w internecie,-potrzeba edukacji w sferze tolerancji,-niszczenie mienia szkolnego,-nagrywanie i umieszczanie materiałów nieakceptowanych zachowan w internecie-reakcje świadków zdarzeń jakie są a jakie powinny być.Tekst ma mieć charakter edukacyjny.Tekst można napisać!! Nie trzeba rapować

       UWAGA!!

       Wygrany tekst ma szansę na wykorzystanie go w utworzy hip-hop i przedstawienie szerszej publiczności!!Na najlepsze 3 teksty czekają nagrody!!!Termin na przesłanie prac na adres mailowy rr_banino@wp.pl do 15.04.2023