• Aktualności

      • Klasa II bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie "Europa i ja"

      • W roku szkolnym 2023/2024 klasa II i wraz ze swoim wychowawcą Marleną Wrocławską wezmą udział
       w Ogólnopolskim Projekcie "Europa i ja". W tym roku szkolnym poznamy bliżej Włochy. Zapoznamy się
       z symbolami narodowymi, ciekawymi miejscami, sławnymi ludźmi, tradycyjnym jedzeniem, roślinnością i zwierzętami, a także nauczymy się liczyć. Ponadto poprzez udział w Projekcie uczestniczy zdobędą nowe doświadczenia, rozwiną zainteresowania dotyczące Europy, wypromują swoją szkolną placówkę oraz nawiążą współpracę z innymi szkołami. Mamy nadzieję, że kiedyś w przyszłości nasi najmłodsi sami odwiedzą ten kraj i przekonają się jak wygląda w rzeczywistości. 

      • Zajęcia kulinarne w 0h

      • Dzięki życzliwości naszej kucharki pani Ani, grupa 0h miała okazję pobawić się w małych kucharzy.
       Z pomocą pani Ani dzieci tworzyły pyszne surówki marchewkowo – jabłkowe. Była to okazja do rozwoju zdolności manualnych, pogadanki o wartościach odżywczych. Całe zajęcia były dla dzieci wielką frajdą i miały charakter prozdrowotny.

      • Warsztaty bębniarskie

      • Uczniowie z klas 0-3 aktywnie uczestniczyli w warsztatach rytmiczno-bębniarskich z prezentacją instrumentów etnicznych, które poprowadził Pan Bogdan Kulik. W trakcie zajęć poznaliśmy instrumenty pochodzące z Afryki (bębny djembe, dundun, instrument Kalimba), Kuby (bębny conga), Peru (drewniany instrument perkusyjny cajon), Australii (didgeridoo, drumla), Szwajcarii (hang drum), Stanów Zjednoczonych (kazoo), Ameryki Południowej (drzewo deszczu). Kto wie, może w przyszłości będziemy grać na którymś z nich...

       To była niesamowita lekcja. Dziękujemy :)

      • I miejsce w Wojewódzkim Konkursie

      • Gratulacje z okazji osiągniętego wyniku dla uczennicy  klasy VIIIc- Poli Laskowskiej-Bureniusz.

       Pola zajęła I miejsce w Wojewódzkim Konkursie dla Uczniów Szkół Podstawowych: „Święty Jan Paweł II i Wielkie Tematy- kategoria- Plastyka-Edycja 2023 „Cywilizacja Życia”.

                                                                                                Życzymy dalszych sukcesów!!!

                                                                                                                     B.Rosińska

        

      • Talenciaki

      • Serdecznie dziękujemy wszystkim za dotychczasowo uzbierane "Talenciaki", których na dzień dzisiejszy udało się zebrać :8012 sztuk.

       Z tej puli zamówiliśmy i otrzymaliśmy już nagrody:

       1. Moduł Powietrze - walizka z pomocami edukacyjnymi - na zajęcia fizyki, - 5750 talenciaków

       2. Zestaw muzyczny grzechotki - dla najmłodszych uczniów na zajęcia z muzyki, -  600 talenciaków

       3. Mini wafle - klocki,  - 500 talenciaków

      • Informacja o rzeczach znalezionych

      • Informujemy, że w każdy piątek tygodnia będą wystawiane rzeczy znalezione przy sekretariacie szkoły (wejście główne). Ponieważ rzeczy gubionych jest duża ilość, a brak jest miejsca na ich składowanie, nieodebrane będą przekazywane na PCK.

      • Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej w klasach 2

      • 14 października 1773 roku z inicjatywy króla Stanisława II Augusta powstała Komisja Edukacji Narodowej. Dla upamiętnienia tego wydarzenia co roku obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Jest to święto wszystkich pracowników oświaty. 

       Z tej okazji w ramach podziękowań uczniowie klasy 2 h i 2 i przygotowali krótki montaż słowno-muzyczny dla uczniów  klas 2 oraz dla nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły.

        Młodzi artyści piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków.

       Na zakończenie dzieci rozdały laurki oraz samodzielnie zrobione kwiaty nauczycielom oraz innym pracownikom szkoły.

       Przygotowały : Ewa Dzienisz,  Marlena Wrocławska

      • Wycieczka do Gdańska

      • W dniu 10 października grupa uczniów z klas 7-8 wraz z opiekunkami panią Izabelą Kunikowską i panią Pauliną Czajkowską pojechała na wycieczkę do Gdańska. Udaliśmy się do Konsulatu Generalnego Niemiec, gdzie podczas trwających godzinę zajęć pracownicy konsulatu opowiedzieli nam, na czym polegają zadania i obowiązki konsulatu. Oprócz tego chętnie odpowiadano nam na pytania dotyczące polityki, gospodarki, kultury i stosunków polsko-niemieckich. 

       Następnie pojechaliśmy tramwajem na lekcję muzealną do Muzeum Strefa Historyczna Wolne Miasto Gdańsk znajdującego się przy Zielonej Bramie. Pracownik muzeum przybliżył nam skomplikowaną historię miasta Gdańsk i jego mieszkańców jak i również zaprezentował zbiory znajdujące się na wystawach - duża ich część była w języku niemieckim.

       Po zajęciach udaliśmy się na obiad do Galerii Forum i wróciliśmy pociągiem do Banina. Już padły pytania, kiedy kolejna wycieczka.... Z pewnością wkrótce!

      • Klasa w terenie

      • Uczniowie klasy 2 d przystąpili do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego ,,Klasa w terenie”. Projekt ma na celu uświadomienie uczniom, że nauka nie zawsze musi odbywać się w ławie szkolnej. Dzieci pod okiem nauczycieli Małgorzaty Górczyńskiej i Anna Parackiej w ciekawy sposób poznają tajniki wiedzy o świecie, przyrodzie i pracy zespołowej. Wykonując zadania przygotowane przez autorki panie: Ewelina Łojewska i Anna Cebula, które dołożyły starań i zaplanowały zadania  tak, aby przez cały rok dzieci w kreatywny sposób  nabywały umiejętności i nowe kompetencje. Każde zadanie to wyzwanie dla dzieci oraz nauczycielek, które kreatywnie przygotowują się do realizacji, aby zadania inspirowały i poszerzały horyzonty uczniów. 

      • Z wizytą w Straży Pożarnej

      • W dniu 06 października dzieci z klasy 2d w raz z wychowawczyniami panią Małgorzatą Górczyńską i Anna Paracką  wybrały się z wizytą  do Państwowej Straży Pożarnej w Gdyni.

       W siedzibie straży dzieci zostały przywitane przez pełniących dyżur strażaków, którzy czekali już na nasz przyjazd. Już na samym początku zademonstrowali nam swoją niebywałą sprawność zjeżdżając do nas po rurze, czy przebierając się błyskawicznie w strój bojowy.

       Podczas spotkania zwiedzaliśmy pomieszczenia remizy, garaże w których mogliśmy obejrzeć z bliska samochody, strój strażaka, ale także poznać dokładnie wyposażenie samochodu strażackiego. Każdy mógł wsiąść do wozu strażackiego i pooglądać go z wewnątrz.

       Mogliśmy obserwować również pokaz sprzętu strażackiego służącego do gaszenia pożaru lub usuwania skutków powodzi, wypadków drogowych lub innych katastrof. Strażacy zaprezentowali nam także pokaz rozwijania węża strażackiego.

       Uczniowie aktywnie uczestniczyli w demonstrowaniu pierwszej pomocy, gdzie na własnej skórze doświadczali czynności jakie strażacy wykonują po przyjechaniu na miejsce wypadku lub pożaru.

       Podczas rozmowy dzieci dowiedziały się też wiele na temat niebezpieczeństw czyhających na nie w domu i w szkole. Strażacy uświadomili dzieciom że: nie wolno bawić się zapałkami, zapalniczką czy urządzeniami elektrycznymi znajdującymi się w domu, co zrobić jeśli w domu zauważymy pożar i jak powiadomić straż pożarną dzwoniąc na numer alarmowy 998 lub 112.

       Podczas wizyty młodzi adepci mogli zobaczyć na własne oczy, jak wygląda prawdziwy alarm i wyjazd do wypadku, jak szybko i sprawnie strażacy ruszyli by ratować ludzkie życie.

      • Szkolny Konkurs różańcowy

      • Cele konkursu

       Celem konkursu jest  rozwój talentów u dzieci, budzenie aktywności twórczej uczniów, pobudzenie wyobraźni,  umiejętności, oraz poznanie modlitwy różańcowej.

        

       REGULAMIN KONKURSU:                                                                                                                 

       • Konkurs skierowany jest do uczniów  z kl. O
       • Różańce mogą być wykonane dowolną techniką z różnych  materiałów. Jednak z wyłączeniem produktów spożywczych  (pleśnieją) oraz cennych elementów.
       • Prace należy opisać imieniem i nazwiskiem wraz z podaniem klasy do której uczęszcza uczeń
       • Różańce prosimy przynosić do wychowawcy lub nauczyciela religii w terminie 

       do 31 października /wtorek/.   

        

       • Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród  uczestnikom i zwycięzcom nastąpi w trzecim tygodniu listopada (na lekcji religii)
       • Z prac zostanie przygotowana wystawa na holu przy sekretariacie szkoły aby każdy mógł zobaczyć swoją pracę
       • Każdy wykonany różaniec zostanie zwrócony uczniom po konkursie

        

        

                              Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w naszym konkursie.

        

       Zespół nauczycieli religii

               

      • "Zbieraj kasztana dla bohatera Jana"

      • Serdecznie zapraszamy do włączenia się do 4 edycji  akcji pt. "Zbieraj kasztana dla bohatera Jana".Celem zbiórki jest zebranie kasztanów, które sfinansują zakup nowego specjalistycznego wózka inwalidzkiego dla Jasia mieszkającego w Baninie.Zachęcamy do wspólnego zbierania z dziećmi kasztanów i dostarczenie ich do 13.10.2023. Kosze na kasztany będą wystawione przy portierni oraz przed wejściem D.

      • Wycieczka do Kościerzyny

      • 30 września 2023 r. uczniowie uczęszczający na zajęcia języka kaszubskiego z klas II -VI wybrali się do Kościerzyny. Kościerzyna to malownicze miasto położone w południowo-środkowej części województwa pomorskiego. Teren otaczający miasto obfituje w liczne jeziora, rzeki i wzniesienia. Z niewielkiej, otoczonej borami i lasami osady leżącej na uboczu głównych szlaków, Kościerzyna przekształciła się z biegiem lat w kulturalne i turystyczne centrum południowych Kaszub.

       Zwiedzanie Kościerzyny zaczęliśmy od Muzeum Akordeonu, gdzie sympatyczna Pani przewodnik pokazała nam wystawę i opowiedziała całą historię powstania i rozwoju akordeonu – jednego z najpopularniejszych instrumentów na Kaszubach. Imponujące eksponaty wywarły na nas ogromne wrażenie, a dodatkowo ucieszyliśmy się, że każdy, kto miał ochotę, mógł zagrać na tym instrumencie.

       Potem udaliśmy się do Muzeum Ziemi Kościerskiej, gdzie odbyła się dla nas lekcja muzealna „Najwybitniejsi ludzie Kościerzyny”. Obejrzeliśmy też wystawę zgromadzonych starych przedmiotów używanych dawniej w gospodarstwie domowym.

       Odwiedziliśmy też Remusa na kościerskim Rynku, obejrzeliśmy dokładnie co woził na swojej taczce. Zatrzymaliśmy się na chwilę przy pomniku wielkiego pisarza kaszubskiego urodzonego w Kościerzynie - Aleksandra Majkowskiego.

       Ostatnim punktem wycieczki były odwiedziny w Muzeum Kolejnictwa, gdzie mogliśmy wejść do niemal każdego dostępnego w muzeum pociągu, wagonu, drezyny. Jest to muzeum, które posiada najliczniejszą ekspozycję pojazdów szynowych w północnej Polsce. Wróciliśmy bogatsi w wiedzę i bardzo zadowoleni.

       Anna Dawidowska

       Henryka Kolka

      • Dzień Chłopaka

      • 29 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu szczególne święto czyli ,,Dzień Chłopaka".

       Z okazji tego święta wszyscy nasi chłopcy zostali odznaczeni medalami "Super Chłopak".

       Dzień upłynął nam na wspólnej zabawie i tańcach. Mamy nadzieję, że tym drobnym gestem sprawiłyśmy radość naszym chłopcom i z przyjemnością będziemy wspominać ten dzień.

       We wszystkich grupach był to dzień, pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy.

      • Nocka w szkole !

      • Z okazji Dnia Chłopaka dzieci z klasy III a nocowały w szkole.

        

       Na początku przygotowaliśmy sale. Przynieśliśmy pianki do ułożenia pod śpiwory. Później pani podzieliła nas na grupy i bawiliśmy się w korytarzowe podchody przyrodnicze. Trzeba było znaleźć zagadkę, rozwiązać ją i wybraną literę wpisać w miejsce hasła. Rozwiązaniem był wyraz DOSKONALE lub WSPANIALE.

       Kolejną atrakcją było wieczorne przejście na halę do tenisa ziemnego. Pani Asia uczyła nas, jak ustawić się na korcie, jak trzymać rakietkę i uderzać nią w piłkę. Podobały się nam te ćwiczenia. Po powrocie do szkoły dziewczynki złożyły życzenia chłopcom i podarowały prezenty.

       Przed snem obejrzeliśmy film pt. „Baranek Shaun”, czytaliśmy książki i graliśmy w planszówki.

       Chłopcy na dobranoc opowiadali przeróżne historyjki.

       O północy pani Jola zaśpiewała chłopcom „Sto lat, sto lat..” Rano wspólnie sprzątnęliśmy sale i poszliśmy do domów.

       Kornelia, Jagoda, Iwo kl. III a

        

       Bardzo podobała mi się nocka w szkole. Najbardziej podobał mi się tenis ziemny i szukanie zadań.

       Bardzo chciałbym jeszcze raz spać w szkole.

       Nikodem kl. III a

      • Podsumowanie Powakacyjnej zbiórki surowców wtórnych.

      • DZIĘKUJEMY wszystkim, którzy przyczynili się do zbiórki surowców wtórnych

       * rodzicom, dziadkom, sąsiadom za dostarczenie surowców na zbiórkę; dostarczono surowce w imieniu 191 uczniów-wszyscy otrzymali pochwały w Librusie.

       * uczniom - pomocnikom podczas zbiórki surowców -od godziny 8:00 do 13:00 (20 uczniów);

       * rodzicom bezpośrednio zaangażowanym podczas zbiórki surowców(tata i mama)

       Podczas trwania zbiórki surowców była piękna, odpowiednia pogoda-słońce, brak wiatru i deszczu, optymalna tempertura.

       Wspólnie zapakowaliśmy:

       -trzy kontenery makulatury;

       -kontener butelek plastikowych, nakrętek plastikowych, aluminiowych puszek i złomu;

       -sporo ELEKTROODOADÓW oraz baterii.​​​​​​​

       Bardzo dziękujemy.

        

       Informacje o kolejnych zbiórkach surowców zostaną podane wkrótce.