Lutowy szalony piątek odbył się pod hasłem: szalone fryzury. Chętni uczniowie przyszli tego dnia do szkoły w naprawdę pomysłowych kitkach lub warkoczykach - zapraszam do zerknięcia w galerię zdjęć.
Aktualności
Szalony piątek
- 1
Dzień Cichego Bohatera
Podobnie jak rok temu, Samorząd Uczniowski w imieniu wszystkich uczniów, postanowił urządzić w szkole akcję mającą na celu przypomnienie, że społeczność szkolna to nie tylko nauczyciele i uczniowie. W szkole pracuje przecież jeszcze duża grupa pracowników obsługi i administracji, ale też panie pedagog, panie psycholog, pani logopeda i pani bibliotekarka, dzięki którym życie szkolne może się bez problemu toczyć.
Z tego względu utworzyliśmy święto pod nazwą Dzień Cichego Bohatera – święto wszystkich tych pracowników naszej szkoły, o których nie do końca tak na co dzień pamiętamy, a którzy wykonują ciężką i odpowiedzialną pracę. Dla każdej z tych osób przygotowano drobny upominek, który SU w imieniu wszystkich uczniów wręczył w dzień finału akcji, czyli 5 lutego.
Oprócz tego przez cały tydzień przy sekretariacie można było zapoznać się z gazetką, na której powieszone zostały mini-wywiady przeprowadzone przez SU i kilkoro pomagających w akcji uczniów z pracownikami obsługi i administracji oraz panią bibliotekarką, psycholog, logopedą i paniami pedagog.
Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w pomoc w przeprowadzeniu akcji!
Życzymy także pracownikom szkoły wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Cichego Bohatera. Wygląda na to, że to święto na stałe wpisało się już w nasz szkolny kalendarz...
Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami
6
Polimeryzacja w wykonaniu klas ósmych
- 40
Spotkanie uczniów z Przewodniczącą Rady Miejskiej w Żukowie
6 lutego 2025 r. gościliśmy w hali sportowej Przewodniczącą Rady Miejskiej w Żukowie, Panią Katarzynę Cichowicz. Tematem spotkania były zbliżające się wybory do Młodzieżowej Rady Gminy. Pani Przewodnicząca przedstawiła zasady funkcjonowania Młodzieżowej Rady, możliwości działania młodych adeptów samorządowych a także zaprosiła wszystkich chętnych do zgłaszania swoich kandydatur i rozpoczęcia pracy na rzecz lokalnego środowiska.
Ciekawa lekcja historii
Wczoraj w klasie 5C i 5D odbyły się niecodzienne lekcje historii. Poprowadziła je Sonia z klasy 5D. Opowiadała o życiu naszych przodków, którzy żyli tu, zanim przyjęliśmy chrześcijaństwo. Uczniowie mogli potrzymać prawdziwy miecz i hełm, które są wierną kopią tych sprzed ponad tysiąca lat. Uczennica chętnie odpowiadała na pytania swoich koleżanek i kolegów na temat wierzeń naszych przodków. Co ciekawe, Sonia dzieli tę pasję z Mamą, która hełmu i miecza pokazanego na lekcji używa w czasie rekonstrukcji historycznych w różnych miejscach zamieszkanych przez naszych słowiańskich przodków. Wspaniale jest, kiedy rodzice zarażają swoją pasją dzieci i uczą naszej historii i tradycji.
Dziś Dzień Patrona
Wczorajszą Mszą świętą zainaugurowaliśmy obchody Święta naszego patrona, księdza prałata Józefa Bigusa.
Dziękujemy za Waszą liczną obecność, szczególnie uczniom i nauczycielom czynnie zaangażowanym w przygotowanie wystroju, liturgii słowa i pocztowi sztandarowego.
A już tej wiosny wyruszymy w podróże śladami tego niezwykłego człowieka.
1
Wizyta w siedzibie Polskiego Radia Gdańsk
Dzień dobry, tu Radio Gdańsk, witamy o poranku - tak w minioną sobotę w studiu Radia Gdańsk, powiedzieli do mikrofonu nasi uczniowie, uczęszczający na lekcje języka kaszubskiego. Choć nie usłyszał tego nikt poza obecnymi w studio, to była to nie lada gratka. Dzięki uprzejmości Pani Tatiany Slowi, dziennikarki radiowej, prowadzącej programy także w języku kaszubskim, mogliśmy zobaczyć jak ważne i trudne zadania wykonują pracownicy radia. Pani Tatiana oprowadziła nas po całej siedzibie, opowiedziała o przeznaczeniu każdego studia nagrań. Widzieliśmy także nagrywany tego dnia program na żywo.
Ponadto dowiedzieliśmy się, że pracownicy radia chętnie opiekują się zwierzętami, które pojawiają się w pobliżu budynku,np. lisem, bądź przylatującymi ptakami.
To jednak nie było wszystko tego dnia. Po zakończonej wizycie w Radiu Gdańsk udaliśmy się na ulicę Długą, gdzie zwiedziliśmy Dom Uphagena, bogatego gdańskiego kupca. Pani przewodnik opowiedziała nam o życiu mieszczan na przełomie XVIII/XIX wieku. Przeszliśmy budynek od głównego holu, przez pokój herbaciany, gdzie popijano niezwykle drogą wówczas herbatę. Zwiedziliśmy salony, usłyszeliśmy o tym jak wyglądało w tym czasie codzienne życie.Znaleźliśmy się też w dawnej kuchni, w której przygotowywano przysmaki dla mieszkańców owej kamienicy.
Wycieczkę zakończyliśmy w bardzo dobrych humorach i bezpiecznie wróciliśmy do domów. Zrobiliśmy też pamiątkowe zdjęcia, które jednak tylko w części pokazują, co się działo.
Składamy serdeczne podziękowania Pani Tatianie Slowi za zaproszenie nas do Radia Gdańsk i przemiłe, bogate w wiedzę spotkanie.Marzena Koden i Henryka Kolka
10
I miejsce w Gminnym przeglądzie Jasełek
Dnia 31 stycznia 2025 r. szkolna grupa teatralna uczestniczyła w Gminnym Przeglądzie Jasełek . Aktorskie, wokalne i taneczne talenty zachwyciły jury konkursu. Zdobyliśmy pierwsze miejsce w kategorii
klas 4 - 8. Szczególne wyróżnienie wśród naszej grupy otrzymała Milena - grająca rolę Diabła. Wszystkim uczniom gratulujemy telentu i dziękujemy za wiele prób i pomysłów do przedstawienia.Brygida Rosińska i Małgorzata Pińska
4
Spotkanie z Przedstawicielami Wydawnictwa Zakamarki
W dniach 20 i 27 stycznia br. odbyło się spotkanie z Przedstawicielami Wydawnictwa Zakamarki, którzy
przedstawili uczniom naszej szkoły swoje publikacje m.in.: z serii BIURO DETEKTYWISTYCZNE LASSEGO I MAI.
Wydawnictwo publikuje także i inne ciekawe książki. Najbardziej poczytna wśród dziewczynek jest seria o Buni.
Przy okazji spotkania, zakupiliśmy także kilka nowych tytułów, które serdecznie polecamy i zapraszamy do ich wypożyczania!!!
Szkolne przedstawienie Jasełek
- 9
Praca szkolnego koła teatralnego
Praca nad przedstawieniem jednoczy uczennice z różnych klas - starszych i młodszych. Wspólne działanie , śpiewanie, taniec doprowadziły do powiększenia kręgu przyjaciół.
8
Kino Niemieckie luty
Wyniki V Ogólnopolskiego Konkursu Historyczno- Genealogicznego "Poszukiwacze przodków"
Z radością ogłaszamy wyniki V Ogólnopolskiego Konkursu Historyczno- Genealogicznego "Poszukiwacze przodków". W wyniku oceny prac Komisja Konkursowa postanowiła przyznać następujące nagrody:
W rodzaju drzewo genealogiczne lub wywód przodków :
Miejsce I: Wiktoria Ćwiek i Piotr Szuchnik (Zespół Szkolno-Przedszkolny im Orła Białego w Augustówce
Miejsce II: Laura Dąbrowska (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Radwanicach)
Miejsce III: Kornel Przybysz (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Radwanicach)
Wyróżnienia przyznano następującym uczestnikom: Hanna Lejk i Zuzanna Lejk (Szkoła Podstawowa w Miszewie), Hanna Jałocha (Zespół Szkolno-Przedszkolny im Orła Białego w Augustówce), Hanna Cieślak i Emilia Krupka (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Olbiecinie),
W rodzaju taśma chronologiczna przedstawiająca dzieje rodziny:
Kategoria II – klasy 4-6 szkoły podstawowej :
Miejsce I: Nikodem Przonek (Zespół Szkolno-Przedszkolny im Orła Białego w Augustówce)
Miejsce II: Zofia Borutha (Zespół Szkolno-Przedszkolny im Orła Białego w Augustówce)
Miejsce III: Alicja Masłowska (Szkoła Podstawowa nr 33 im. Królowej Jadwigi w Białymstoku)
Kategoria III – klasy 7-8 szkoły podstawowej :
Miejsce I: Eljana Cieszyńska (Szkoła Podstawowa w Miszewie)
Miejsce II: Bartosz Pulkowski (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Radwanicach)
Miejsce III: nie przyznano
W rodzaju album „Dzieje moich przodków”:
Kategoria II – klasy 4-6 szkoły podstawowej :
Miejsce I: Dawid Fabiszewski (Szkoła Podstawowa nr 33 im. Królowej Jadwigi w Białymstoku)
Miejsce II: Edward Bizukojć (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Radwanicach) i Julia Szuchnik (Zespół Szkolno-Przedszkolny im Orła Białego w Augustówce)
Miejsce III: Julia Frankowska (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Radwanicach)
Kategoria III – klasy 7-8 szkoły podstawowej :
Miejsce I: Antoni Pogorzały (Szkoła podstawowa nr 8 im. 3-g Warszawskiego Pułku Pontonowego we Włocławku)
Miejsce II: Lena Widawska (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Radwanicach)
Miejsce III: nie przyznano
Gratulujemy zwycięzcom.
W sprawie odbioru prac, prosimy o przesłanie, na adres konkursu, numeru telefonu ( oddzwonimy) w celu ustalenia szczegółów.
Szkolny konkurs plastyczny "Bałwanek"
Samorząd Uczniowski zorganizował w ostatnich tygodniach szkolny konkurs plastyczny dla klas 1-8
pt. "Bałwanek". Wybrano najlepsze prace i rozdano nagrody oraz dyplomy uczniom.
A oto wyniki:
klasy 1-3
I miejsce: Jan Ibrom kl. 2b
II miejsce: Nikodem Lisiecki kl. 2b
III miejsce: Jan Kęsy kl. 2e
klasy 4-8
I miejsce: Julia Kułdosz kl. 5a
II miejsce: Weronika Bladowska kl. 7c
III miejsce: Paulina Chorążak kl. 7f
W imieniu Samorządu Uczniowskiego dziękuję wszystkim uczniom za udział w konkursie i gratuluję zwycięzcom.Bałwanki można podziwiać na gazetce na drugim piętrze przy sali 217.21
Zebrania z rodzicami
Informacja ws. zamknięcia ul. Pszennej w Baninie!
Wyniki świetlicowego konkursu „ Portret mojej babci i dziadka”
I miejsce
Dziewulska Zofia 2E
Muza Anna 2E
II miejsce
Kosik Nikola 2E
III miejsce
Cichaszewska Anastazja 2E
Birosz Laura 2E
Bogucka Julia 1E
Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy i gratulujemy !!!
Zespół świetlicowy klas 1-3
Legendy z początku historii państwa polskiego
W ostatnim czasie, uczniowie 4 klas w formie artystycznej przedstawili nam legendy z początku historii państwa polskiego - o gościnnym Piaście, o Księciu Popielu i Lechu, Czechu i Rusie.
To tylko część prac naszych uczniów, wszystkie klasy były bardzo zaangażowane w pracę :)
A wam, która legenda najbardziej się podoba?
KONKURS "POLSCY NOBLIŚCI"
W naszej szkole w ostatnim czasie miał miejsce konkurs POLSCY NOBLIŚCI.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom :)
Pierwsze miejsce zajęła Natalia Riegel z 8e
Drugie miejsce zajęła Amelia Cierocka z 4c
Trzecie miejsce zajęła Alisiya Karsunova we wspólnej pracy z Kornelią Krystian z 5b.
Jeszcze raz dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział :)
Szczególnie podziękowania składamy na ręce sponsora nagród dla naszych uczniów, Pana Mateusza Stenzla.
Bal karnawałowy w Szkole Podstawowej nr 1 w Baninie
17 stycznia 2025 r. w Szkole Podstawowej w Baninie odbył się długo wyczekiwany bal karnawałowy. Wspaniała zabawa połączyła uczniów z różnych klas, którzy przebrali się w kolorowe i kreatywne stroje. W rytm energicznych utworów tanecznych dzieci spędziły niezapomniane chwile, a na parkiecie nie zabrakło zarówno tańców, jak i konkursów. Wspólna zabawa sprzyjała integracji, a uśmiechnięte twarze uczestników świadczyły o wyjątkowej atmosferze wydarzenia. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji balu i stworzenia niezapomnianych wspomnień!
36
Archiwum Aktualności