• Aktualności

      • W dniu 8.XII. uczniowie wzięli udział w zajęciach pt.: NOC W BIBLIOTECE.

      • W trakcie zajęć dzieci przy ciasteczku i dźwiękach nastrojowej muzyki wykonywały stroiki i ozdoby świąteczne. W drugiej części obejrzeli oni prezentację multimedialną nt.: tradycji obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia w innych krajach.

       Na koniec dzieci posłuchały bajki p.:GWIAZDKA MAŁEGO ELFA" i tym miłym akcentem w przedświątecznym nastroju uczniowie się pożegnali.

      • VI Powiatowy Konkurs Czy znasz baśnie i legendy kaszubskie?

      • W sobotę 9 grudnia 2023 roku w Szkole Podstawowej im.ppor. Klemensa Wickiego w Pępowie odbył się VI Powiatowy Konkurs Literacki „Czy znasz baśnie i legendy kaszubskie?” Organizatorem konkursu była SP w Pępowie oraz żukowski oddział Zrzeszenia Kaszubsko –Pomorskiego, który razem z Urzędem Gminy Żukowo ufundował nagrody.
       Z naszej Szkoły do konkursu przystąpiło 9 uczniów w trzech kategoriach. Przez miesiąc wszyscy uczniowie przeczytali razem ponad 40 baśni i przygotowywali się do napisania testu, który zresztą napisali rewelacyjnie. Prawie wszyscy stanęli na podium, a nasza Szkoła uplasowała się na drugim miejscu w rankingu szkół.

       Oto wyniki naszych uczniów:                                                                 
       W kategorii klas I – II                                                                                       
       II miejsce   - Amelia Jank  kl. IId
                         - Jan Ryl  kl.IId
                         - Jan Wera -kl.IIe                                                                                                                                    

       W kategorii klas III – IV                                                                                                                                          
       II miejsce    – Anna Wąs  kl.IIId
                           – Małgorzata Drywa  kl.IVa
       Wyróżnienie –Laura Slowi  kl.IVc   
                                                                                             
       W kategorii klas V-VI                                                                                                                            
       III miejsce    –  Zofia Drywa kl.VIc                                                                
       Wyróżnienie  –  Oliwia Śmigiel kl.VIc
       udział  -  Amelia Błażejewska kl.IVg

       Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
       Anna Dawidowska
       Henryka Kolka
                     

      • Wycieczka do Gdańska

      • W mikołajki grupa uczniów z klas 7-8 wraz z opiekunami p. Pauliną Czajkowską, p. Izabelą Kunikowską i p. Łukaszem Klecha udała się się na wycieczkę do Gdańska. Tym razem wybraliśmy się do niemieckiej firmy Bayer, mającej swoją siedzibę w budynku Olivia Business Centre. Pracownik tej firmy, pani Amanda, oprowadziła nas po piętrze oraz opowiedziała o samej firmie i specyfice pracy w korporacji.

       Następnie udaliśmy się do Instytutu Filologii Germańskiej na Uniwersytecie Gdańskim. Studenci trzeciego roku mieli przygotowane dla naszych uczniów gry językowe. Na początku spotkania przedstawiono także krótką historię św. Mikołaja, patrona święta. Po skończonych grach przeszliśmy do budynku Wydziału Biologii, gdzie uczniowie wraz z pomocą studentów szukali odpowiedzi na przygotowane dla nich pytania.

       Nie mogło zabraknąć rzecz jasna wizyty w pobliskim McDonaldzie. Zmęczeni, ale zadowoleni - pomimo ogromnego ścisku w pociągu - wróciliśmy do Banina.

       Padło kilka różnych pomysłów odnośnie kolejnej wycieczki... Zobaczymy, co da się z tym zrobić ;)

      • 4f ozdabia bombki

      • Klasa 4f ochoczo ozdabiała bombki podczas warsztatów organizowanych przez Centrum Zajęć Kreatywnych. Dzieci z chęcią ozdabiały swoje bombki zarówno brokatem jak i farbkami, świetnie się przy tym bawiąc.

      • Mikołajki w 2h

      • 6 grudnia – jak dobrze wiecie

       Święty Mikołaj chodzi po świecie.

       Dźwiga swój worek niezmordowanie.

       I każde dziecko prezent dostanie.

       W środę 6 grudnia w naszej klasie odbyły się Mikołajkowe zabawy. Wcześniej dostaliśmy wiadomość , że Mikołaj zostawił prezenty dla wszystkich dzieci. Dziewczynki przebrane za elfy i Mikołajki odebrały worek z portierni i rozdały wszystkim prezenty, które bardzo ucieszyły wszystkich. Dzieci przebrane za renifery , Mikołajów i Mikołajki oglądały bajki o historii Mikołaja, słuchały piosenek oraz bawiły się przy muzyce. Na zakończenie zabawy kodowały zadania z Mikołajem. To był bardzo miły i radosny dzień.

       Mikołaju, Mikołaju…

       Dziadzio Mikołaj lasem wędruje w okna zagląda i nasłuchuje

       Gwiazdką w okna świeci – gdzie są grzeczne dzieci???

       O każdym grzecznym dziecku pamięta stary dziadunio, Mikołaj Święty.

       Co za radość będzie, gdy do nas przybędzie

      • Andrzejkowo w klasie 2h

      • Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów i wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny  zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Panowie ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej w wigilię św. Katarzyny. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść się w świat marzeń i fantazji.

       I tak właśnie było też w klasie 2 h,  gdzie 29. listopada.  odbyła się  zabawa andrzejkowa . Dzieci zgodnie z  tradycja związaną z wigilią św. Andrzeja losowały wróżby przepowiadające przyszłość. Z magicznego worka wyciągały przedmioty, które miały wskazać  ich przyszły zawód, przekłuwano serca z imionami  przyszłych sympatii, wrzucaliśmy grosik do miski z wodą, aby spełniły się wszystkie marzenia , ustawialiśmy buty, aby dowiedzieć się kto pierwszy wyjdzie za mąż lub się ożeni. Wszystkie wróżby  były traktowane jako dobra zabawa. Oprócz wróżb, były też konkursy i zabawa przy muzyce. Dzieci miały  tego dnia okazję wcielić się w magiczną postać z bajki lub świata fantazji, ponieważ przyszły na zabawę w fantastycznych przebraniach.

       Na koniec zabawy były słodkości przygotowane przez rodziców .

       Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele.

      • Wycieczka do Drzewiny na Przystanek Mikołaja

      • 30 listopada  uczniowie klasy 2 h oraz 2g z wychowawczyniami pojechali spotkać się z Mikołajem do Drzewiny.  Nasza wizyta rozpoczęła się zwiedzaniem "żywej szopki" – dzieci mogły pogłaskać oraz nakarmić alpaki, kozę oraz kucyka. Następnie zapoznaliśmy się z życiem Wioski Lapońskiej i jej mieszkańców. Obejrzeliśmy film o tradycjach związanych ze świętami w kinie pod namiotem, a przy ognisku w blasku lampek wypiliśmy magiczny napój, który nie tylko nas rozgrzał, ale dowiedzieliśmy się, że ma niezwykłe właściwości. Z ogromnym  zaciekawieniem obejrzeliśmy wystawę świąteczną wykonaną z klocków oraz pierników. Po takim przygotowaniu nasza świąteczna ekipa mogła przystąpić do własnoręcznej pracy podczas warsztatów na których wszyscy przygotowali bombki oraz świąteczne  świeczki. Po emocjonujących wyzwaniach naszedł czas na spotkanie z Mikołajem, który zaciekawił wszystkich  swoimi opowiadaniami  .Na zakończenie udaliśmy się na  kiermasz świąteczny, gdzie zakupiliśmy  świąteczne pamiątki .Pobyt w Mikołajowej Krainie zakończył się otrzymaniem Certyfikatu Pomocnika Elfa .Zadowoleni i szczęśliwi wróciliśmy do szkoły.

      • ZBIÓRKA SUROWCÓW WTÓRNYCH 9.12.2023-sobota

      • W sobotę 9.12.2023 r. organizujemy zbiórkę surowców wtórnych.

       Na parkingu szkolnym w godzinach 9:00-12:00.

       Ze względu na "KRYZYS" odbioru makulatury w Polsce, podczas tej zbiórki przyjmujemy TYLKO(albo aż)

       *Złom-metal (puszki po produktach spożywczych, karmie dla psów itp.)

       *Puszki aluminiowe

       *Baterie

       *Plastikowe nakrętki

       *Elektroodpady-wszystkie urządzenia, które działały na prąd lub baterie(lodówki, komputery, pralki, suszarki, odkurzacze, lokówki itp.)

       Za uzyskane fundusze kupujemy książki do biblioteki szkolnej

       UWAGA

       Podczas tej zbiórki NIE przyjmujemy makulatury i plastikowych butelek. Przepraszamy za zaistniałą (nie z naszej winy) sytuację.

      • Filip Makrucki zaśpiewał podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego w Żukowie

      • 2 grudnia 2023 r. czyli w ubiegłą sobotę Filip Makrucki kolejny raz zaśpiewał podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego, który odbywał się na dziedzińcu Kościoła WNMP w Żukowie.  Filipowi towarzyszył zespół wokalny  „Fermata”. Filip zaśpiewał pięknie, swoim charakterystycznym i donośnym głosem. Jego występ podobał się publiczności, która nagrodziła go gromkimi oklaskami.

       Filip występował już kilkakrotnie na scenie podczas gminnych imprez oraz z powodzeniem brał udział w konkursach wokalnych. Niedawno  zajął II miejsce w Powiatowym Konkursie Pieśni Patriotycznych.  Uczęszcza na lekcje śpiewu estradowego organizowane przez Stowarzyszenie Edukacja plus Integracja w SP w Baninie.  Instruktorem śpiewu jest p. Emilia Durkiewicz.

        

      • Spotkanie autorskie p. Krzysztofa Piersa

      • W dniu 30.XI. odbyło się spotkanie autorskie z p. Krzysztofem Piersą.

       Jest on autorem poradnikowych książek związanych tematycznie z cyberprzestrzenią. Jego wykład nt.: zagrożeń płynących ze strony nowoczesnych technologii sprowokował wiele dyskusji wśród uczniów. Autor zachęcał do zapoznania się ze swoją twórczością. Obok książek pisanych w formie poradnikowej, w swoim dorobku ma także książkami o tematyce fantastycznej.

       Biblioteka szkolna posiada w swoim księgozbiorze książki tego Pana i serdecznie zaprasza do ich przeczytania.

      • PIERWSZY ŚNIEG i PIERWSZE BAŁWANY

      • Zespół Swietlicy klas 1-3 przywitał pierwszy śnieg aktywnie i wesoło. Zjeżdżanie z pagórków oraz kreatywne zabawy w śnieżnej aurze dostarczyły uczniom dużo radości i energii.

       Na placu zabaw powstały od razu pierwsze bałwany, a ich urok ukazuje świetlicowa galeria zdjęć.

       Zapraszamy do obejrzenia! 

      • I miejsce w klasyfikacji drużynowej dla UKS Akademii Judo Dragon

      • I miejsce w klasyfikacji drużynowej dla UKS Akademii Judo Dragon na turnieju „ TO MY GDAŃSKIE LWY ‘’ m. in  dzięki znakomitej frekwencji dragonowych uczniów naszej szkoły. Nasza banińska sekcja judo dorzuciła sporo do worka 48 medali zdobytych przez Klub. Dzięki waleczności i regularnych treningach naszych podopiecznych było to możliwe. W turnieju wystartowało prawie 500 dzieci z 28 klubów. Cieszy nas jeszcze wiele rzeczy m.in. mnóstwo pięknych walk, widoczne postępy u wielu zawodników od ostatniego turnieju, kilka bardzo dobrze rokujących debiutów, determinacja i konsekwencja u naszych dzielnych Dragonów.B R A W O !!!
       wyniki naszych uczniów poniżej:

       Świecki    Jan    + + + +     1
       Goryl     Tomasz    + +    1
       Dziurewicz     Kacper     - + + -    2
       Myszk     Jan    + + -    2
       Gańko    Ignacy    + + -    2
       Janiszewska     Michalina     + + -     2
       Grzegorzyca     Franciszek      - - +    3
       Burnowski    Jan    + + - +     3
       Sosnowska    Bianka    - + -     3
       Adamczyk     Iga    + - + +    3
       Listewnik    Dorian    + + - +    3
       Nowosad    Oskar    - + + +    3
       Orłowski    Tymon    + - + +    3
       Paprocki    Jan    + - +    3
       Piotrowska    Hanna    + - + -    3
       Wysocka     Abigail    - +    3
       Wróbel     Jan    - - -     4
       Bursa    Adam    + - + + -    5
       Grzesik    Lena    - -     5
       Kozioł    Adam    + - + -    7
       Romaniec    Marika    -    udział
       Czapiewski    Oliwer    - -     udział
       Kolodziejczak    Kajetan    - -     udział
       Koza-Zatoński     Dorian    - -    udział
       Sułkowski    Michał    - -     udział
       Anikin    Lena    - -     udział
       Dobrowolska     Marcelina    - - -     udział
       Dziurewicz    Adam    - -    udział
       Fabich     Tymon    - -     udział
       MIKOS    WERONIKA     + - -     udział
       Myszk    Piotr    - -     udział
       Pokojski    Wiktor     - -     udział

        

       Jeszcze raz ogromne gratulację DRAGONY!!! Brawo Brawo Brawo! Dziękujemy Organizatorom za zaproszenie oraz bardzo dobrą sprawną organizację zawodów! Do zobaczenia już 9 grudnia na VIII Mistrzostwach UKS Akademia Judo Dragon w Baninie.

      • Szkolny Konkurs Szaradziarski z Języka Niemieckiego

      • W środę, 22 listopada, odbył się Szkolny Konkurs Szaradziarski z Języka Niemieckiego, w którym wzięło udział 15 ósmoklasistów. Uczniowie zmierzyli się z rebusami, krzyżówkami i zagadkami w języku niemieckim. Po zliczeniu punktów przyznano jedno pierwsze miejsce oraz trzy drugie miejsca. Oto wyniki:

       I miejsce: Kacper Ostrowski kl. 8d

       II miejsce: Martyna Holc kl. 8c, Szymon Minkiewicz kl. 8a, Stanisław Szczypczyk kl. 8d

       Dziękuję wszystkim uczniom za udział i gratuluję zwycięzcom!

      • Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Miś”

      • Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest 25 listopada. To właśnie z tej okazji w Naszej szkole został zorganizowany konkurs plastyczny pt. „Miś”.

       Konkurs kierowany był do wszystkich uczniów klas pierwszych, a zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej postać misia. Dzieci mogły wybrać dowolną technikę wykonania pracy.

       Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Uczestnicy plastycznych zmagań wykazali się kreatywnością i ogromną wyobraźnią, a komisja konkursowa, która oceniała dzieła młodych artystów miała bardzo trudne zadanie z wyłonieniem najlepszych prac.


       Laureaci konkursu:

        

       I miejsce

       Nadia Boryczka kl. Ii

       II miejsce

       Kajetan Kaszuba kl. Ie

       III miejsce

       Marika Zaworska kl. Id

        

       Wyróżnienia

       Stanisław Baranowicz kl. Ij

       Lena Stacewicz kl. Ic

       Adam Dziurewicz kl. Ih

       Pola Głogowska kl. Ig

       Antonina Brach kl. Ib

       Magdalena Wolter kl. Ia

       Oliwia Polakowska- Łachmanek kl. If

        

       Zwycięzcom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

        

       Organizatorzy konkursu:

       Daria Piekarska Szreder 

       Ewelina Kreft

      • II miejsce w Wojewódzkim Konkursie z okazji Dnia Niepodległości

      • Gratulacje z okazji osiągniętego wyniku dla uczennicy  klasy VIIIc- Poli Laskowskiej-Bureniusz. Pola zajęła II miejsce w Wojewódzkim Konkursie  „Niepodległa Polska”  w kategorii plastyka.

                                                                                                                     Życzymy dalszych sukcesów!!!

                                                                                                                     B.Rosińska

      • Zmiana zasad zamawiania biletów miesięcznych dla uczniów.

      • W związku ze zmianą zasad zamawiania biletów miesięcznych dla uczniów dokonaną przez Urząd Gminy w Żukowie informuję, że bilety z NOWYCH deklaracji można zamawiać do 25 dnia miesiąca poprzedzającego. Deklaracje złożone po 25 będą skutkowały zamawianiem biletów dopiero na kolejny miesiąc.Przykład: deklaracja złożona dnia 26.11.2023 umożliwi zamówienie biletu na miesiąc styczeń 2024.Deklaracje dowozu składamy jednorazowo na dany rok szkolny, jeśli ktoś złożył wcześniej deklarację dowozu nie musi teraz składać nowej.Rozkład jazdy:https://liblink.pl/3RfplAauCJ