• Aktualności

  • Aktualności

            • PROJEKT EDUKACYJNY: Klasa VIIIE - „ZAJĘCIA Z WYCHOWAWCĄ - Ja w przyszłości”.

            • Uczniowie klasy VIIIE z sukcesem ukończyli projekt edukacyjny „ZAJĘCIA
              Z WYCHOWAWCĄ - Ja w przyszłości” realizowany na przestrzeni całego roku szkolnego 2025/2026 we współpracy z Fundacją Uniwersytet Dzieci w ramach programu Uniwersytet Dzieci w Klasie.

              Projekt miał na celu wsparcie młodzieży w świadomym i trafnym wyborze dalszej drogi kształcenia, a w przyszłości - zawodu. Obejmował cykl zajęć, dzięki którym uczniowie budowali poczucie wpływu na własny sukces życiowy i zawodowy, odkrywali swoje predyspozycje, zainteresowania oraz preferencje zawodowe,
              a także analizowali kompetencje, nad którymi warto pracować już teraz,
              aby w przyszłości stać się jak najlepszym kandydatem na wymarzone stanowisko pracy.

              Dzięki projektowi uczniowie rozwijali umiejętność radzenia sobie z porażkami
              i nadmiernymi oczekiwaniami, a także wzmacniali kompetencję uczenia się - kluczową zdolność w dynamicznie zmieniającym się świecie. Ponadto udział
              w projekcie sprzyjał rozwojowi kompetencji przyszłości, takich jak kreatywność, otwartość na nowe idee, myślenie krytyczne i analityczne, innowacyjność, empatia oraz umiejętność efektywnej pracy projektowej i współpracy zespołowej.

              Zajęcia były realizowane zgodnie z obowiązującą podstawą programową
              oraz priorytetami polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2025/2026.

                         

               

              Barbara Sapińska - Wychowawca klasy VIIIE

            • 📚📖 Opłaty za zniszczone lub zagubione podręczniki

            • Poniżej podajemy Państwu, sposób zapłaty za zniszczone lub zagubione podręczniki

              nr konta: 05 8345 1029 0203 9969 2000 0001

              Uczeń, który zrobi przelew z tytułu zniszczonego podręcznika,
              musi wpisać w tytule imię nazwisko, klasę oraz za jaki podręcznik jest wpłata.
              Z dowodem dokonanego przelewu, proszę przyjść do biblioteki, w celu dokonania wpisu w ewidencji.

              Do pobrania

               

              CENNIK_PODRECZNIKOW___VI_26_(2).xlsx

            • 🏊‍♀️🏊‍♂️ Zapisy na basen na rok szkolny 2026/2027 organizowane przez Ośrodek Kultury i Sportu w Żukowie📢

              • Zapisy na naukę pływania dla uczniów od 7 roku życia na rok szkolny 2026/2027 rozpoczną się od dnia 26.06.2026 drogą elektroniczną na adres: referent@spbanino.pl

                Proszę o podanie danych dziecka:

                - imię i nazwisko,

                - klasa,

                - nr telefonu do rodzica.

                Zajęcia z podziałem na 3 grupy (początkująca, średniozaawansowana, zaawansowana) ruszają w październiku, odbywać się będą w poniedziałki (wyjazd ok. godz. 14:00, powrót ok. 18:00). Opłaty za przejazd zbiera przewoźnik podczas pierwszego wyjazdu w miesiącu.

                Decyduje kolejność zgłoszeń.

            • 🎬📖 Film dokumentalny przedstawiający historię księdza Józefa Bigusa, patrona naszej szkoły 🏫✨

            • To ten czas.

              Po wielu miesiącach ciężkiej pracy udało się. 

              Dzięki wytężonej pracy naszych uczniów, wsparciu niezastąpionych nauczycieli i otwartości naszych rozmówców, udało się stworzyć film dokumentalny, przedstawiający historię księdza Józefa Bigusa, patrona naszej szkoły.

              Ogromne podziękowania składam na ręce Jakuba Wątki, który odpowiadał za montaż filmu, częściowe przeprowadzanie rozmów oraz częściową selekcje materiałów. Chcę też podziękować wszystkim uczniom zaangażowanym w projekt (Renata i Marta - wypuszczacie w świat cudownych uczniów!).

              Ogromne dzięki chcę złożyć nauczycielom zaangażowanym w projekt - szczególnie warto podkreślić pracę Pana Łukasza Klechy, którego wiedza okazała się nie do zastąpienia oraz Pani Beacie Koszałce, która wsparła nas zasobami archiwalnymi.

              Przede wszystkim jednak chcę podziękować naszym rozmówcom, którzy otworzyli się przed naszymi uczniami, wykazali się empatią i szczerością.

              Chcę też podziękować firmie BAT, WAN - DRUG oraz radzie rodziców, które sfinansowały nagrody dla uczniów naszej szkoły. 

              Zachęcam wszystkich do zapoznania się z historią naszego patrona.

              Koordynator produkcji filmu,

              Daniel Bastian

            • Rowerowy Maj w naszej szkole dobiegł końca! 🚲🛴🛹

            • Zakończyliśmy tegoroczną edycję kampanii Rowerowy Maj. Przez cały maj uczniowie aktywnie dojeżdżali do szkoły na rowerach, hulajnogach, rolkach i deskorolkach, zbierając punkty dla siebie oraz swoich klas.

              Z radością informujemy, że zwycięzcą tegorocznej rywalizacji została klasa 1F – serdecznie gratulujemy zaangażowania, systematyczności i sportowego ducha!

              Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom oraz nauczycielom za udział w akcji, wspieranie aktywnego stylu życia i promowanie ekologicznych form transportu. Gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz dziękujemy za wspólne tworzenie tej pięknej sportowej inicjatywy w naszej szkole.

            • 🐝🌿 Rozstrzygnięcie konkursu ekologicznego dla zerówek „Hotel dla Owadów” 🌿🐞

            • Pragniemy pogratulować wszystkim Uczestnikom konkursu „Hotel dla owadów”. Założeniem konkursu i głównym celem było wybudowanie domku dla owadów we współpracy z rodzicami, a przy okazji integracja rodzinna przy pracy. Dzieci dostarczyły do szkoły piękne i ciekawe projekty. Przyznanie miejsc konkursowych oraz wyróżnień odbyło się drogą głosowania. Każde chętne dziecko uczęszczające do zerówki oddało swój głos na najciekawszą według niego pracę. Po przeliczeniu głosów podajemy wyniki konkursu:

              I miejsce: Jan Laskowski – klasa 0c

              II miejsce: Julia Michalska – klasa 0c

              III miejsce: Tomasz Mikos – klasa 0c

              Wyróżnienia:

              Ignacy Chmielecki – klasa 0a

              Natalia Szymańska – klasa 0b

              Kazimierz Hoffmann – klasa 0c

              Julia Marchewska – klasa 0b

              Hanna Kałamarska – klasa 0a

              Bartosz Kulik – klasa 0b

              Dominik Kalawiez – klasa 0c

              Maria Bołtromiuk – klasa 0a

              Róża Paszki – klasa 0b

              Milena Hirsz – klasa 0c

              Hubert Kowalczyk – klasa 0d

               

              W naszym konkursie nie było przegranych, bowiem każda praca została nagrodzona ze względu na zaangażowanie w nie włożone.

              Z pewnością hotele dla owadów długo posłużą w okolicznych ogrodach za schronienie, zwłaszcza owadów zapylających i pożytecznych, których populacja spada w zastraszającym tempie. Warto wiedzieć, że w Polsce żyje około 470 gatunków dzikich pszczołowatych, z których większość to pszczoły samotnice, m.in. murarki, lepiarki czy porobnice. Choć nie produkują miodu, ich praca jest bardziej wydajna niż pszczół miodnych, gdyż oblatują więcej kwiatów od swych kuzynek. Domki i hotele dla tych niezwykle pożytecznych owadów, chronią je przed często niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, które panują w naszym kraju.

               

              Doceniamy Wasze zaangażowanie i udział w tym pożytecznym projekcie!

               

              Szczególne podziękowania składamy na ręce Rady Rodziców naszej szkoły za sfinansowanie nagród dla Uczestników!

              Konkurs dla zerówek przeprowadziły:

              Danuta Kizińska – wychowawca klasy 0b

              i Magdalena Gigiel-Wanionek- wychowawca klasy 0c

            • 🎭 Przegląd Małych Form Scenicznych kl. 0a 🎭

            • Na początku czerwca tego roku klasa 0a reprezentowała szkołę podczas Przeglądu Małych Form Scenicznych, który odbył się w Filii Szkoły Podstawowej nr 1 im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie. 

              Uczniowie z dużym zaangażowaniem przygotowali inscenizację wiersza „Na straganie”, wcielając się w role warzyw i prezentując swoje umiejętności aktorskie.

              Zwieńczeniem pracy nad przedstawieniem było zaproszenie rodziców na specjalny pokaz, który odbył się w ubiegłym tygodniu w naszej szkole.

              Publiczność nagrodziła młodych artystów gromkimi brawami, co było dla nich wielką motywacją i źródłem radości.

            • 🎉🤩 Szalony Tydzień 🤩🎉

            • Przedostatni tydzień w szkole upłynął pod znakiem tematycznego Szalonego Tygodnia 🎭✨. Każdego dnia chętni uczniowie mogli przyjść z odpowiednim dodatkiem i wykazać się kreatywnością 😊.

              👔 Dzień Krawata
              🧸 Dzień Pluszaka
              💄🎨 Dzień Pięknego/Szalonego Makijażu
              🎩🤠 Dzień Szalonych Nakryć Głowy
              🕶️☀️ Dzień Okularów Przeciwsłonecznych

              Zapraszamy do zerknięcia do galerii 📸👀 – niektóre pomysły były naprawdę szalone i pomysłowe! 😄👏🎉

            • Kino Niemieckie – podsumowanie 🎬

            • W miniony piątek, 19 czerwca, odbył się finał 3 edycji Kina Niemieckiego 🎉 Oznacza to, że spotkaliśmy się na wieczorze filmowym po raz trzydziesty! 😮 Organizując pierwsze spotkanie dla chętnych uczniów trzy lata temu, nie spodziewałam się, że będzie to aż tak długo trwający projekt 😊

              Podziękowania należą się wielu osobom:

               - tegorocznej dużej grupie organizatorów - chętnej młodzieży, która angażowała się w swoim wolnym czasie w comiesięczne przygotowania, aby każdy seans był w przyjemnej atmosferze. Fantastycznie sobie poradziliście!

              - Radzie Rodziców za finansowe wsparcie naszego projektu; dzięki temu na każdym wieczorze mieliśmy zapewniony poczęstunek.

              - Stowarzyszeniu Edukacja plus Integracja za ufundowanie nam na finałowe spotkanie pizzy.

              - pani Ewie Stenka po raz kolejny za upieczenie wspaniałego tortu, dzięki czemu mogliśmy słodko świętować zakończenie tegorocznej edycji.

              - i przede wszystkim dziękuję uczestnikom Kina, którzy trafili na nasze wieczorne spotkania. Mogliśmy spędzić wspólnie czas, poznać się i zintegrować, nawiązać nowe znajomości, porozmawiać, no i oczywiście obejrzeć różne produkcje filmowe naszych zachodnich sąsiadów. Niektóre filmy były zabawne, inne dające do myślenia - cieszę się, że mogłam Wam je zaprezentować.

              Kino Niemieckie powróci we wrześniu. Do zobaczenia!

            • 🎓👨‍🏫🆚👩‍🎓„Wakacyjne Granie – Nauczyciele kontra Uczniowie”!🏐🎉

            • Już 22 czerwca 2026 r. o godz. 10:45 w naszej szkole odbędzie się mecz siatkówki „Wakacyjne Granie – Nauczyciele kontra Uczniowie”!

              Wydarzenie będzie doskonałą okazją do wspólnej zabawy, integracji oraz aktywnego spędzenia czasu w sportowej atmosferze.

              Zapraszamy wszystkich uczniów do kibicowania i wspólnego przeżywania sportowych emocji! Kto zdobędzie zwycięstwo?

              Do zobaczenia na trybunach!

            • 🏃‍♀️👨‍👩‍👧‍👦 Dzień Rodziny na Sportowo! 🏃‍♂️🌞

            • Dnia 17 czerwca 2026 roku na terenach sportowych Szkoły Podstawowej nr 1 w Baninie  odbył się Dzień Rodziny na Sportowo. W wydarzeniu brały udział dzieci z klas zerowych wraz z rodzinami i wychowawcami.

              Imprezę poprowadziła pani Justyna Urban, która w atmosferze radości i zdrowej konkurencji zorganizowała dla dzieci i ich rodzin zabawy oraz zawody sportowe. Po wszystkim mogliśmy się cieszyć wspólnym piknikiem w plenerze. Dopisała nam wspaniała pogoda, a na koniec wszystkie dzieci zostały nagrodzone medalami za udział w konkurencjach sportowych.

              Tego dnia nie było przegranych, gdyż każdy biorący w zabawie uczestnik promował największe wartości dla dobrego samopoczucia, którymi są: zdrowy tryb życia, ruch i dobra zabawa

              w atmosferze radości i wzajemnej życzliwości oraz w otoczeniu swych najbliższych. Wydarzenie to, po raz kolejny pokazało, że warto spędzać czas razem, wspierać się i cieszyć swą obecnością, gdyż największą radość sprawił dzieciom widok swoich rodziców bawiących się tak dobrze jak one!

              Pragniemy podziękować Radzie Rodziców za ufundowanie nagród dla dzieci, obecność

              i zaangażowanie podczas uroczystości, Dyrekcji za stworzenie możliwości zorganizowania Dnia Rodziny na Sportowo oraz pani Justynie Urban za nieprzemijający entuzjazm, pomysłowość

              i charyzmę! Najbardziej jednak Państwu – Rodzicom, Dziadkom i Rodzeństwu, którzy towarzyszyli nam w trakcie tego wyjątkowego dnia!

              - Wychowawcy klas zerowych – naszych najmłodszych Uczniów:

              Ewelina Markowska (0A), Danuta Kizińska (0B), Magdalena Gigiel-Wanionek (0C) oraz Sandra Keslinka (0D)

            • 🔬✨ Klasa 1f uczestniczyła w warsztatach chemicznych! 🧪👩‍🔬👨‍🔬

            • Tematem zajęć była fluorescencja ✨ – zarówno ta występująca w naturze 🌿🌟, jak i wykorzystywana przez człowieka 🏭🔬. Uczniowie poznali ciekawe zastosowania tego zjawiska oraz jego znaczenie w różnych dziedzinach życia.

              Największą atrakcją było samodzielne wykonywanie doświadczeń 🧪✨, podczas których uczniowie mogli na własne oczy zaobserwować zjawisko fluorescencji i przekonać się, jak fascynująca potrafi być chemia! 😊👏

            • 🍕 Klasa 2e świętowała Dzień Włoski! 🍝😊

            • Klasa 2e świętowała Dzień Włoski pełen ciekawych odkryć, kreatywnych wyzwań i pysznych smaków. Uczniowie poznali historię Włoch, dowiedzieli się wielu interesujących informacji o tym kraju, jego fladze, tradycjach i zwyczajach. Nie zabrakło także włoskiej muzyki, która przez cały dzień wprowadzała wszystkich w wyjątkowy klimat słonecznej Italii.

              Podczas zajęć dzieci wykazały się ogromną pomysłowością, budując modele Koloseum oraz słynnej Krzywej Wieży w Pizie. Zwieńczeniem dnia były kulinarne atrakcje – wspólne przygotowanie orzeźwiającej lemoniady oraz degustacja prawdziwej włoskiej pizzy przygotowanej przez pizzerię Pedro. To był dzień pełen nauki, zabawy i niezapomnianych wrażeń, który na długo pozostanie w pamięci uczniów.