Gratulacje z okazji osiągniętego wyniku dla uczennicy klasy VIIIc- Poli Laskowskiej-Bureniusz.
Pola zajęła I miejsce w VIII Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Anioły Bożonarodzeniowe”.
Życzymy dalszych sukcesów!!!
B.Rosińska
Gratulacje z okazji osiągniętego wyniku dla uczennicy klasy VIIIc- Poli Laskowskiej-Bureniusz.
Pola zajęła I miejsce w VIII Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Anioły Bożonarodzeniowe”.
Życzymy dalszych sukcesów!!!
B.Rosińska
W tegorocznej edycji konkursu udział wzięły cztery szkoły : Szkoła Podstawowa w Tuchomiu, Szkoła Podstawowa w Niestępowie, Szkoła Podstawowa w Borczu i Szkoła Podstawowa w Baninie. Napłynęło wiele ciekawych prac, które zostały docenione i nagrodzone.
Oto wyniki:
klasy I
I miejsce
Michał Szewczyk
II miejsce
Maja Wenta
III miejsce
Marcelina Szymerkowska
Hanna Reszke
wyróżnienia:
Julia Łada, Aleksandra Żołnowska, Kacper Bolin, Jakub Erdmański, Adam Dziurewicz, Stanisław Cichoń, Jan Bołtromiuk, Piotr Myszk, Magdalena Wolter, Aniela Bagan
klasy II
I miejsce
Izabela Uzarewicz
II miejsce
Jessica Marosik
III miejsce
Leon Zachciał
Wyróżnienia: Ada Jakubanis, Olek Naumowicz
klasy III
I miejsce
Emil Teodorski
II miejsce
Hanna Wojtaszuk
Julia Erdmańska
III miejsce
Hanna Milart
wyróżnienia: Amelia Cierocka, Małgosia Polak, Jagoda Kowalska, Maja Miłańska, Anna Wąs, Krzysztof Wolter, Julian Bagan, Lena Iwanicka
Dziękuję za udział i gratuluję!
Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas. Zapach pomarańczy, piernika i przystrojona choinka – to buduje magiczny świąteczny klimat.
I właśnie po to, aby i w naszej szkole zagościła świąteczna atmosfera 15 i 18 grudnia zorganizowane zostały warsztaty Bożonarodzeniowe , które poprowadziły panie z Centrum Zajęć Kreatywnych.
Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem , udział w nich wzięli chętni uczniowie z klas 0-4. Niektórzy ozdabiali bombki, inni samodzielnie tworzyli mydełka glicerynowe z różnymi dodatkami w świątecznych kształtach i kolorach. W tym roku nowością były warsztaty pierogowe, na które również nie zabrakło chętnych. Wszystkie samodzielnie ozdobione bombki, wykonane mydełka dzieci zabrały do domu, niektórzy nawet zabrali pierogi z truskawkami lub malinami, których nie zjedli w szkole.
Zapraszam do foto-relacji z warsztatów. Ewa Dzienisz
Uczniowie klasy 2 h w ramach zajęć plastycznych wykonywali ozdoby świąteczne z masy solnej. Pracę rozpoczęliśmy od połączenia składników, dokładnego wymieszania, następnie rozwałkowaliśmy przygotowaną masę i za pomocą foremek w różnych świątecznych kształtach wykrajaliśmy ozdoby.
Wszystkie wysuszyliśmy w kuchennym piekarniku i zabraliśmy się do ozdabiania. Niektórzy użyli farb, inni ozdabiali bombki brokatem, kredkami lub flamastrami. Na koniec zawiązaliśmy kolorowe wstążeczki, aby można było powiesić bombki na choinkę. Pracy i bałaganu było niemało, ale wszystkim udało się wykonać piękne kolorowe ozdoby .
Zapraszamy do obejrzenia efektów naszej pracy.
Ewa Dzienisz
W ramach projektu Kino Niemieckie odbyły się kolejne dwa seanse filmowe w minionych miesiącach: w listopadzie oglądaliśmy film "Lissi na lodzie", w grudniu "Milcząca rewolucja". Listopadowa animacja przyciągnęła wielu uczniów z klas 7-8 i wywołała dużo śmiechu a także pytań na temat (niemieckiego i nie tylko) poczucia humoru. Z kolei "Milcząca rewolucja", na której frekwencja także dopisała poruszała dużo trudniejsze zagadnienia dotyczące ustrojów politycznych, walki jednostki z systemem i wierności własnym ideałom. Przed projekcją dwójka ósmoklasistów przygotowała krótką prezentację wyjaśniającą bardziej skomplikowane zagadnienia pojawiające się w filmie. Pomimo skrajnie różnej tematyki obu filmów atmosfera podczas Kina Niemieckiego była bardzo pozytywna, a zaangażowanie uczniów w organizację projektu zasługuje na szczególną pochwałę.
Zapraszamy serdecznie uczniów klas siódmych i ósmych na kolejne seanse - w styczniu planujemy obejrzeć film "Była sobie dziewczynka", a szczegółowe informacje będą pojawiać się na bieżąco na dzienniku i na plakatach na korytarzach szkolnych.
Koniec listopada, to czas Andrzejek – czarów, wróżenia, przepowiadania co przed nami. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Dzieci z klasy 0h, również chciały zajrzeć w przyszłość i sprawdzić co je czeka. I tak właśnie się stało 30 listopada.
Dzieci świetnie się bawiły w tym przepełnionym magią dniu🔮. Zapraszamy do fotorelacji📸.
W trakcie zajęć dzieci przy ciasteczku i dźwiękach nastrojowej muzyki wykonywały stroiki i ozdoby świąteczne. W drugiej części obejrzeli oni prezentację multimedialną nt.: tradycji obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia w innych krajach.
Na koniec dzieci posłuchały bajki p.:GWIAZDKA MAŁEGO ELFA" i tym miłym akcentem w przedświątecznym nastroju uczniowie się pożegnali.
W sobotę 9 grudnia 2023 roku w Szkole Podstawowej im.ppor. Klemensa Wickiego w Pępowie odbył się VI Powiatowy Konkurs Literacki „Czy znasz baśnie i legendy kaszubskie?” Organizatorem konkursu była SP w Pępowie oraz żukowski oddział Zrzeszenia Kaszubsko –Pomorskiego, który razem z Urzędem Gminy Żukowo ufundował nagrody.
Z naszej Szkoły do konkursu przystąpiło 9 uczniów w trzech kategoriach. Przez miesiąc wszyscy uczniowie przeczytali razem ponad 40 baśni i przygotowywali się do napisania testu, który zresztą napisali rewelacyjnie. Prawie wszyscy stanęli na podium, a nasza Szkoła uplasowała się na drugim miejscu w rankingu szkół.
Oto wyniki naszych uczniów:
W kategorii klas I – II
II miejsce - Amelia Jank kl. IId
- Jan Ryl kl.IId
- Jan Wera -kl.IIe
W kategorii klas III – IV
II miejsce – Anna Wąs kl.IIId
– Małgorzata Drywa kl.IVa
Wyróżnienie –Laura Slowi kl.IVc
W kategorii klas V-VI
III miejsce – Zofia Drywa kl.VIc
Wyróżnienie – Oliwia Śmigiel kl.VIc
udział - Amelia Błażejewska kl.IVg
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Anna Dawidowska
Henryka Kolka
W mikołajki grupa uczniów z klas 7-8 wraz z opiekunami p. Pauliną Czajkowską, p. Izabelą Kunikowską i p. Łukaszem Klecha udała się się na wycieczkę do Gdańska. Tym razem wybraliśmy się do niemieckiej firmy Bayer, mającej swoją siedzibę w budynku Olivia Business Centre. Pracownik tej firmy, pani Amanda, oprowadziła nas po piętrze oraz opowiedziała o samej firmie i specyfice pracy w korporacji.
Następnie udaliśmy się do Instytutu Filologii Germańskiej na Uniwersytecie Gdańskim. Studenci trzeciego roku mieli przygotowane dla naszych uczniów gry językowe. Na początku spotkania przedstawiono także krótką historię św. Mikołaja, patrona święta. Po skończonych grach przeszliśmy do budynku Wydziału Biologii, gdzie uczniowie wraz z pomocą studentów szukali odpowiedzi na przygotowane dla nich pytania.
Nie mogło zabraknąć rzecz jasna wizyty w pobliskim McDonaldzie. Zmęczeni, ale zadowoleni - pomimo ogromnego ścisku w pociągu - wróciliśmy do Banina.
Padło kilka różnych pomysłów odnośnie kolejnej wycieczki... Zobaczymy, co da się z tym zrobić ;)
Klasa 4f ochoczo ozdabiała bombki podczas warsztatów organizowanych przez Centrum Zajęć Kreatywnych. Dzieci z chęcią ozdabiały swoje bombki zarówno brokatem jak i farbkami, świetnie się przy tym bawiąc.
6 grudnia – jak dobrze wiecie
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie.
I każde dziecko prezent dostanie.
W środę 6 grudnia w naszej klasie odbyły się Mikołajkowe zabawy. Wcześniej dostaliśmy wiadomość , że Mikołaj zostawił prezenty dla wszystkich dzieci. Dziewczynki przebrane za elfy i Mikołajki odebrały worek z portierni i rozdały wszystkim prezenty, które bardzo ucieszyły wszystkich. Dzieci przebrane za renifery , Mikołajów i Mikołajki oglądały bajki o historii Mikołaja, słuchały piosenek oraz bawiły się przy muzyce. Na zakończenie zabawy kodowały zadania z Mikołajem. To był bardzo miły i radosny dzień.
Mikołaju, Mikołaju…
Dziadzio Mikołaj lasem wędruje w okna zagląda i nasłuchuje
Gwiazdką w okna świeci – gdzie są grzeczne dzieci???
O każdym grzecznym dziecku pamięta stary dziadunio, Mikołaj Święty.
Co za radość będzie, gdy do nas przybędzie…
„Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów i wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Panowie ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść się w świat marzeń i fantazji”.
I tak właśnie było też w klasie 2 h, gdzie 29. listopada. odbyła się zabawa andrzejkowa . Dzieci zgodnie z tradycja związaną z wigilią św. Andrzeja losowały wróżby przepowiadające przyszłość. Z magicznego worka wyciągały przedmioty, które miały wskazać ich przyszły zawód, przekłuwano serca z imionami przyszłych sympatii, wrzucaliśmy grosik do miski z wodą, aby spełniły się wszystkie marzenia , ustawialiśmy buty, aby dowiedzieć się kto pierwszy wyjdzie za mąż lub się ożeni. Wszystkie wróżby były traktowane jako dobra zabawa. Oprócz wróżb, były też konkursy i zabawa przy muzyce. Dzieci miały tego dnia okazję wcielić się w magiczną postać z bajki lub świata fantazji, ponieważ przyszły na zabawę w fantastycznych przebraniach.
Na koniec zabawy były słodkości przygotowane przez rodziców .
Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele.
30 listopada uczniowie klasy 2 h oraz 2g z wychowawczyniami pojechali spotkać się z Mikołajem do Drzewiny. Nasza wizyta rozpoczęła się zwiedzaniem "żywej szopki" – dzieci mogły pogłaskać oraz nakarmić alpaki, kozę oraz kucyka. Następnie zapoznaliśmy się z życiem Wioski Lapońskiej i jej mieszkańców. Obejrzeliśmy film o tradycjach związanych ze świętami w kinie pod namiotem, a przy ognisku w blasku lampek wypiliśmy magiczny napój, który nie tylko nas rozgrzał, ale dowiedzieliśmy się, że ma niezwykłe właściwości. Z ogromnym zaciekawieniem obejrzeliśmy wystawę świąteczną wykonaną z klocków oraz pierników. Po takim przygotowaniu nasza świąteczna ekipa mogła przystąpić do własnoręcznej pracy podczas warsztatów na których wszyscy przygotowali bombki oraz świąteczne świeczki. Po emocjonujących wyzwaniach naszedł czas na spotkanie z Mikołajem, który zaciekawił wszystkich swoimi opowiadaniami .Na zakończenie udaliśmy się na kiermasz świąteczny, gdzie zakupiliśmy świąteczne pamiątki .Pobyt w Mikołajowej Krainie zakończył się otrzymaniem Certyfikatu Pomocnika Elfa .Zadowoleni i szczęśliwi wróciliśmy do szkoły.
Do biblioteki trafiły nowe książki zakupione za elektroodpady i baterie zebrane podczas szkolnych zbiórek surowców wtórnych.
W sobotę 9.12.2023 r. organizujemy zbiórkę surowców wtórnych.
Na parkingu szkolnym w godzinach 9:00-12:00.
Ze względu na "KRYZYS" odbioru makulatury w Polsce, podczas tej zbiórki przyjmujemy TYLKO(albo aż)
*Złom-metal (puszki po produktach spożywczych, karmie dla psów itp.)
*Puszki aluminiowe
*Baterie
*Plastikowe nakrętki
*Elektroodpady-wszystkie urządzenia, które działały na prąd lub baterie(lodówki, komputery, pralki, suszarki, odkurzacze, lokówki itp.)
Za uzyskane fundusze kupujemy książki do biblioteki szkolnej
UWAGA
Podczas tej zbiórki NIE przyjmujemy makulatury i plastikowych butelek. Przepraszamy za zaistniałą (nie z naszej winy) sytuację.
2 grudnia 2023 r. czyli w ubiegłą sobotę Filip Makrucki kolejny raz zaśpiewał podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego, który odbywał się na dziedzińcu Kościoła WNMP w Żukowie. Filipowi towarzyszył zespół wokalny „Fermata”. Filip zaśpiewał pięknie, swoim charakterystycznym i donośnym głosem. Jego występ podobał się publiczności, która nagrodziła go gromkimi oklaskami.
Filip występował już kilkakrotnie na scenie podczas gminnych imprez oraz z powodzeniem brał udział w konkursach wokalnych. Niedawno zajął II miejsce w Powiatowym Konkursie Pieśni Patriotycznych. Uczęszcza na lekcje śpiewu estradowego organizowane przez Stowarzyszenie Edukacja plus Integracja w SP w Baninie. Instruktorem śpiewu jest p. Emilia Durkiewicz.
W dniu 30.XI. odbyło się spotkanie autorskie z p. Krzysztofem Piersą.
Jest on autorem poradnikowych książek związanych tematycznie z cyberprzestrzenią. Jego wykład nt.: zagrożeń płynących ze strony nowoczesnych technologii sprowokował wiele dyskusji wśród uczniów. Autor zachęcał do zapoznania się ze swoją twórczością. Obok książek pisanych w formie poradnikowej, w swoim dorobku ma także książkami o tematyce fantastycznej.
Biblioteka szkolna posiada w swoim księgozbiorze książki tego Pana i serdecznie zaprasza do ich przeczytania.
Powered by aSc EduPage