• Filip Makrucki zaśpiewał podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego w Żukowie

• 2 grudnia 2023 r. czyli w ubiegłą sobotę Filip Makrucki kolejny raz zaśpiewał podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego, który odbywał się na dziedzińcu Kościoła WNMP w Żukowie.  Filipowi towarzyszył zespół wokalny  „Fermata”. Filip zaśpiewał pięknie, swoim charakterystycznym i donośnym głosem. Jego występ podobał się publiczności, która nagrodziła go gromkimi oklaskami.

Filip występował już kilkakrotnie na scenie podczas gminnych imprez oraz z powodzeniem brał udział w konkursach wokalnych. Niedawno  zajął II miejsce w Powiatowym Konkursie Pieśni Patriotycznych.  Uczęszcza na lekcje śpiewu estradowego organizowane przez Stowarzyszenie Edukacja plus Integracja w SP w Baninie.  Instruktorem śpiewu jest p. Emilia Durkiewicz.

• Spotkanie autorskie p. Krzysztofa Piersa

• W dniu 30.XI. odbyło się spotkanie autorskie z p. Krzysztofem Piersą.

Jest on autorem poradnikowych książek związanych tematycznie z cyberprzestrzenią. Jego wykład nt.: zagrożeń płynących ze strony nowoczesnych technologii sprowokował wiele dyskusji wśród uczniów. Autor zachęcał do zapoznania się ze swoją twórczością. Obok książek pisanych w formie poradnikowej, w swoim dorobku ma także książkami o tematyce fantastycznej.

Biblioteka szkolna posiada w swoim księgozbiorze książki tego Pana i serdecznie zaprasza do ich przeczytania.